Московити приїжджають у ЄС з візами инших країн, але часто залишаються в країнах Балтії

Європейські країни повинні спочатку вирішити проблему видачі нових віз московитам, а після цього можна змінити правила Шенгенської зони щодо в’їзду для тих московитів, які вже мають чинні візи. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Голова МЗС Литви каже: тих заходів, на які погоджуються всі члени ЄС, недостатньо для країн, які мають спільний кордон з Московщиною та Білоруссю. Країни Балтії вже не видають нових віз, однак громадяни РФ продовжують в’їжджати та залишатися саме в прикордонних країнах.

«Сотні тисяч людей, яких ми бачили, перетинаючи кордон з Литвою, Латвією, Естонією, Польщею та Фінляндією, мають візи, які видали инші країни-члени, і велика група цих людей насправді залишається в прикордонних країнах. Це означає, що хтось инший запрошує їх, а залишаються вони тут», – пояснює Ландсбергіс.

За словами голови МЗС Литви, існують правові механізми всередині Шенгенської зони обмежити право на в’їзд тих іноземних громадян, які вже мають чинні європейські візи. Однак це рішення не буде легким і швидким.

Також Латвія, Литва, Польща, Фінляндія та Естонія виступили зі спільною заявою, в якій назвали в’їзд московитів до країн Шенгенської зони загрозою громадській безпеці. Вони вимагають від Європейської комісії вжити заходів для обмеження в’їзду рашистських туристів, инакше вони розглядають можливість зробити це на національному рівні.

Після вторгнення Євросоюз припинив з Московією авіасполучення, в’їзд до країн ЄС став можливим лише через транзитні країни чи через наземні прикордонні переходи. Раніше країни Балтії закликали припинити видавати московитам візи повністю, принаймні туристичні. Проти виступають деякі західноєвропейські члени союзу, зокрема Німеччина та Франція.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю газеті The Washington Post закликав західні країни заборонити в’їзд усім громадянам Московщини.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.