Арена

Головний спонсор Беленюка Георгій Зубко пропонує провести перевибори до НОКу

Голова Федерації хокею України Георгій Зубко подав заяву про виключення його із членів Національного олімпійського комітету (НОК) України через його склад та пропонує провести перевибори.
 “Мав би за честь продовжувати представляти інтереси розвитку хокею в українському олімпійському русі, проте не за такого складу і не за таких обставин”, – написав він у Facebook у середу та доклав свою заяву від 23 листопада.
Варто відзначити, що Георгій Зубко вважається одним з ключових «спонсорів» Жана Беленюка і саме він розраховував отримати владу в комітеті, отримавши роль «сірого кардинала». За нашою інформацією програму роботи на посаді президента НОК для Беленюка розробляли ща активної участі Зубка. Крім того Зубко був на сцені разом із Беленюка під час презентації цієї програми. Тож показовий вихід Зубка та інших за складу НОК – спроба обнулити результати виборів та вдруге спробувати протягнути на посаду президента свого протеже Жана Беленюка.
Нагадаємо, новими членами НОК на період 2022-2026 років стали Григорій Суркіс, Олександр Усик, Андрій Шевченко, Марина Бех-Романчук, Лілія Подкопаєва та інші, а також Нестор Шуфрич. Після цього футболіст та тренер Андрій Шевченко заявив, що залишає НОК через незгоду з новим складом.  За цим був вихід з нього Андрія Кожем’якіна, Суркіса і Шуфрича, проте вже після цього про вихід зі складу НОК заявив олімпійський чемпіон, народний депутат Верховної Ради Жан Беленюк (фракція “Слуга народу”).
Це породжує прецедент, який в подальшому може паралізувати роботу НОК, адже зараз меншість стала диктувати більшості, що робити.
За цим сценарієм усі подальші рішення НОКу можуть оскаржуватись та піддаватись постійному публічному хейту. При цьому неконструктивна поведінка може зіграти у майбутньому проти них, коли з ними не захочуть мати спільних справ.
Нагадаємо, Георгій Зубко очолив Федерацію наприкінці 2020 року, свого часу грав у українських командах, потім працював у системі МВС та на керівних державних посадах. Він є сином колишнього народного депутата від Соцпартії Юрія Зубка. У 2012 року брав участь у реаліті-шоу (серіалі) «Ка$та» на телеканалі Тет, де він зіграв самого себе — представника «золотої молоді».
Після виходу на екрани цього проекту він зізнавався, що фанатки не дають йому проходу.
Як повідомлялось, міністр спорту Вадим Гутцайт 17 листопада став новим президентом НОК. Він отримав переважну більшість голосів – за нього проголосували 83,67% делегатів, віддавши 123 голосів. Його головний конкурент – народний депутат від провладної партії «Слуга народу» Жан Беленюк програв вибори, набравши всього 22 голоси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *