Арена

В “Укренерго” прокоментували чутки про експорт електроенергії у цей важкий час

Експорт електроенергії з України в Європу припинився з 11 жовтня. А от заяви на цю тему є або фейками, або свідомими маніпуляціями, або нерозумінням фізичної природи руху електроенергії, сказав під час брифінгу голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Українська енергосистема є частиною європейської енергомережі. Коли енергосистеми з’єднані між собою так, як українська, молдовська, румунська, угорська, словацька і польська, між ними існують технічні перетоки. Це природне явище, обумовлене законами фізики. Як правило технічні перетоки незначні. Але завжди погодинний баланс близький до нуля: скільки перетоку йде за кордон, стільки ж одразу ж повертається в Україну. Ці величини можуть бути більшими, коли є так звані, кільцеві перетоки. Наприклад, на півдні Румунії є велика відновлювальна генерація. А зв’язки між півднем і північчю там слабкі. І щоб весь вироблений обсяг потрапив до споживача, електроенергії доводиться, з точки зору фізики, мандрувати кільцевим шляхом – через Молдову, Україну, Угорщину, аж до півночі Румунії. Так буває не завжди, це приклад маршруту, яким рухається електроенергія в об’єднаній європейській енергосистемі, частиною якої є Україна», – пояснив Кудрицький.

Через перетоки Україна сусідам не віддає нічого, в нашій енергосистемі електроенергії менше не стає, але можливість технічних перетоків робить енергосистему стійкішою.

«Вся електроенергія, яка генерується українськими електростанціями, залишається в Україні і споживається українськими споживачами», – пояснив він.

За його словами, дехто апелює до платформи ENTSO-E, коли бачить там технічні перетоки і плутає їх з комерційним експортом, не розуміючи, як працює об’єднана енергосистема.

«На сайті ENTSO-E в цьому можна переконатись, подивившись на вкладку «Scheduled Commercial Exchanges» (Комерційний експорт) – там всюди стоїть 0». Тому що з 11 жовтня ми не проводимо аукціонів з розподілу доступу до міждержавних ліній передачі. Без цього експорт неможливий», – сказав Кудрицький.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *