Політвернісаж

На Закарпатті існує п’ята колона Орбана

Регіональний політик Віктор Балога звернувся із депутатським запитом до СБУ через заяви партії КМКС про репресії угорців на Закарпатті та заявив, що керівництво ОВА дискредитує Україну.

Про це Віктор Балога повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Сьогодні так звані депутати від філіалу орбанівської партії “Фідес”  в Україні, партії КМКС, за вказівкою з Будапешту розганяли фейки про гоніння на угорців Закарпаття. Вони мовчали, коли Орбан з перших днів війни відмовився дати Україні зброю. Вони мовчали, коли офіційний Будапешт блокував антиросійські санкції.

Вони мовчали, коли Орбан блокував фінансову допомогу нашій країні, без якої нам не вижити.Вони мовчали, коли орбанівські депутати публічно мріяли про спільний кордон з Польщею, а сам Орбан вдягав шарф, на якому кордони Угорщини включать українське Закарпаття.Вони мовчали, коли Орбан був єдиним європейським лідером, який літав до Путіна після 24 лютого. А тепер вони відкрили рота, бо отримали команду розповідати брехню про утиски українських угорців.

За словами Віктора Балоги, члени партії мають угорські паспорти, тому не розглядають Україну як свою Батьківщину, але за антиукраїнські дії треба відповідати.

“Звернувся до СБУ із депутатським запитом про необхідність перевірки інформації викладеній в заяві представників КМКС та надання їхнім діям належної правової оцінки.Також звернув увагу правоохоронців на роль в цій кампанії з дискредитації України керівництва Закарпатської обласної адміністрації, яке покриває п’яту колону Орбана в Україні”, – повідомив він.

У жовтні минулого року у Мукачеві демонтували турула, що є угорським символом, замку Паланок. Через це міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто викликав главу українського посольства “на килим”.  У січня 2023 рокку в Угорщині зчинили скандал через те, що у селах Мукачівської громади зняли угорські прапори.

23 січня Видання Рesti Sracok опублікувало репортаж у стилі роспропаганди про репресії угорців та жорстоку мобілізацію на Закарпатті, через яку “тисячі чоловіків викрадають силою”.

Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита заявив, що впродовж останніх декількох тижнів Росія активно використовує у своїй пропаганді наратив про так звані  “утиски угорської спільноти на Закарпатті”.

Нагадаємо, що відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої меншини в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.

Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.

“Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або йдемо назирці за «поверховими націоналістами», яким від самого слова НАТО і перешкод, які мадярські політики-сегреганти вигадують, забиває дух”.

Як раніше повідомили ЗМІ, прорашистська Угорщина наполягала на виключенні із санкційного списку Євросоюзу дев’яти осіб, в тому числі наближених до ватажка рашистів Владіміра Путіна олігархів Алішера Усманова, Пєтра Авена та Віктора Рашнікова. Також йдеться про сестру Усманова Гульбахор Ісмаїлову, бізнес-партнера Авена Міхаіла Фрідмана, магната Дмітрія Мазєпіна та його сина Нікіту Мазєпіна, Грігорія Берьозкіна та Вячеслава Моше.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Онлайн-газета “ПолітАрена”

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *