Арена

Окупанти закатували в тюрмах двох українських політв’язнів

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до московитської омбудсменки Тетяни Москалькової з вимогою провести розслідування та надати інформацію щодо смерті українських політв’язнів в РФ Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова. Про це він написав у у Telegram.

“Звернувся до Уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової з вимогою надати офіційну інформацію про смерть громадян України Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова та їх причини.

РФ повинна провести ефективне і неупереджене розслідування обставин смерті політв’язнів та повідомити про його результати Уповноваженого ВР з прав людини.

Антигуманне поводження з незаконно ув’язненими Росією громадянами України, ненадання належної медичної допомоги є порушенням основоположних прав людини, норм міжнародного права та прирівнюється до катування.

Тому готуємо лист до Комітету ООН проти катувань”, – заявив Лубінець.

Лубінець наголосив, що відповідно до Конвенції про захист цивільного населення під час війни забороняється застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, які перебувають під захистом, що є під їхньою владою.

61-річний українець Костянтин Ширінг, котрого засудили на 12 років за звинуваченням у “шпигунстві”, помер у колонії №5 у місті Новотроїцьк Оренбурзької області на Московщині, де відбував незаконне покарання. Про це повідомили 7 лютого цього року.

Про смерть 60-річного кримськотатарського активіста Джеміля Гафарова, раніше засудженого судом РФ за звинуваченням у причетності до діяльности терористичної організації, дізналися 10 лютого. Він помер у СІЗО Новочеркаська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *