Арена

Мюзикл за ціною від 2000 до 3900 грн, щоб вирвати глядачів із болючої травматичної сірости

У Києві відбудеться лише 20 ексклюзивних показів всесвітньо знаної вистави.

Молодий театр, Олена Коляденко та Freedom ballet об’єдналися, аби представити киянам проєкт «Кабаре».

Прем’єра мюзиклу на Бродвеї відбулася 20 листопада 1966 року, витримала 1165 показів, зібрала 8 статуеток «Тоні». Фільм Роберта Луїса Фосса «Кабаре» з Лайзою Мінеллі отримав 8 нагород «Оскар» і 3 премії «Золотий Глобус».

Вже багато років цей мюзикл йде на великих сценах Нью-Йорка, Лондона та Парижа, а цьогоріч його вперше побачать київські глядачі.

Режисеркою постанови за участи Freedom балету є Олена Коляденко. Великим музичним оркестром керує Дмитро Саратський, а костюми створює театральна художниця Дарія Біла.

«Кабаре» — це складний багатовимірний твір, який не лише передає дух початку ХХ століття, а й підіймає актуальні для нас питання. В його основі — твір Джо Мастероффа, п’єса Джона Ван Друтена та оповідання Крістофера Ішервуда.

Події розгортаються в Берліні 1930-х. Нацизм впевнено захоплює уми та серця німців, розчарованих Першою світовою війною. Це час переоцінки цінностей і «смерти Бога», сексуальної емансипації та світоглядної кризи. Чи не єдиним острівцем свободи стає «Kit Kat Club», де ґротеск і розпуста межують зі здоровим глуздом і справжніми почуттями.

Ця вистава — про пошук ідентичности та свого місця в світі, свободу і відповідальність, суспільство споживання й чутливість мистецтва до соціальних і політичних проблем. І звісно, про людину, яка завжди є дійовою особою на світовій сцені.

Під загрозою тоталітарних режимів кожен постає перед низкою етичних виборів — іґнорувати зло чи боротися проти нього, захищати свої переконання чи поринути у власні ілюзії, думати самостійно чи віддатися на поталу ідеологіям та власним пристрастям.

«Кабаре» — світовий бестселер. За легкою, на перший погляд, формою ховається глибока історія, яка зачіпає серйозні та актуальні соціальні питання, такі як зародження нацизму, побутовий антисемітизм, гомофобія, гендерна толерантність, — розповів директор-художній керівник Молодого театру Андрій Білоус. — Беручися за цей проєкт, ми ставимо перед собою найскладніше завдання — психоемоційну реабілітацію наших співвітчизників. Ми хочемо хоча б на дві години вирвати наших глядачів із такої болючої травматичної сірости військового часу та занурити їх у яскраве радісне життя світу музики, танцю та глибокої драматичної історії».

За його словами, “Кабаре” — наймасштабніший та найскладніший проєкт Молодого за останні 11 років, і в театрі наважилися на нього під час війни попри всі сумніви та складнощі. Нова постановка — це чудові актори та приголомшливий Freedom балет, живий звук, оркестр, складне виробництво, 37 людей на сцені, стільки ж за кулісами, надскладний технічний райдер і унікальний технічний партнер Зінтеко. А ще — можливість для кожного глядача стати частинкою багатомільйонного кола шанувальників цього світового шедевру.

“Ця постанова для мене — це надзвичайно цікавий виклик як для режисерки. Це глибокий твір про людину та дилеми, з якими вона стикається впродовж життя, — поділилася режисерка “Кабаре” Олена Коляденко. — Кожний людський досвід унікальний, і кожен обирає власний шлях у цьому прекрасному та водночас жорстокому світі. Неважливо, народився ти сто років тому чи сьогодні. Що б я відчувала на місці головних героїв? Як би вчинила? Я постійно ставлю собі ці питання і, сподіваюся, глядачам відгукнеться моя відповідь”.

Як зазначила художниця вистави Дарія Біла, створюючи костюми, вона зважала на індивідуальність акторів та їхніх героїв. Більшість костюмів зроблені з переробленого одягу, як також з архівного вбрання Freedom балету. Художня концепція полягає в тому, що минуле завжди поруч і проявляється в сьогоденні.

Ліцензія діє лише на 20 ексклюзивних прем’єрних показів у столиці.

Коли: 1, 2 та 3 грудня о 18:00
Де: Київський національний академічний Молодий театр, вул. Прорізна, 17
Вартість квитків: 2000-3900 грн.

Світлина Київського національного академічного Молодого театру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *