Арена

Зеленський нарешті дав доручення проаналізувати роботу мобільних операторів

Під час відключень електроенергії користувачі мобільного зв’язку та інтернету вже відчули погіршення якости та відсутність цих послуг. На сторінках у соцмережах усіх без винятку великих мобільних операторів абоненти залишили скарги, в яких розповіли про те, що вже через декілька хвилин після відключення світла значно погіршується якість мобільного зв’язку та інтернету або ці послуги взагалі стають недосяжними.

І ось лише зараз президент України дав розпорядження представити аналіз роботи операторів звʼязку на найближчому засіданні Ставки.

Президент Володимир Зеленський доручив віце-премʼєр-міністру, міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на найближчому засіданні Ставки представити аналіз по операторах мобільного звʼязку. Про це він повідомив у вечірньому зверненні 2 липня.

«Доручив віце-премʼєр-міністру Федорову на найближчому засіданні Ставки представити мені аналіз по операторах звʼязку: що робиться для гарантування звʼязку в умовах відключень електрики та хто з операторів звʼязку не дотримується відповідних рішень», — розповів Зеленський.

Під час відключення світла мобільний зв’язок кілька годин працює, а доступ до мережі Інтернет працює з позначкою 4G, потім лише 3G та інтернет 2G EDGE.

Це пов’язано з тим, що обладнання, з якого складається базова станція мобільного зв’язку, не працює без електрики. Коли світло вимикається, сигнал слабшає, а потім взагалі зникає. Це стосується як інтернету, так і зв’язку.

Базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Це акумуляторні батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин за умови повної зарядження. Якщо батарея витратила заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядження.

Суттєве навантаження на мережу зменшує термін автономної роботи. Зокрема, для забезпечення мобільного інтернету стандарту 4G базові станції використовують більше електроенергії. Тому під час блекаутів мобільні оператори вимикають частину обладнання (наприклад, окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *