Дизайн ялинки у Білому домі має відношення до України

Офіційною різдвяною ялинковою прикрасою цього року обрано гелікоптер Сікорського Н-34.

Про це повідомляє Голос Америки.

“Прикраса вшановує президента Дуайта Ейзенхауера, який першим прийняв рішення використовувати гелікоптери з метою перевезень перших осіб держави”, – йдеться у повідомленні.

Влітку 1957 року, президент Ейзенхауер проводив відпустку у Род Айленді, коли надійшла звістка про те, що він має повернутись до Вашингтону. Замість того, щоб використати президентську яхту, помічник порадив президенту скористатись гелікоптером морської піхоти, отже президент перелетів до повітряної станції ВМС США, звідки президентський літак доправив його до столиці.

“Подорож машиною тривала б декілька годин, човном – 40 хвилин, а гелікоптером Сікорського – лише сім хвилин. Так переказує історію компанія Lockheed Martin, яка раніше називалась компанія Sikorsky. Успіх першого перельоту довів, що ці гелікоптери можуть сідати і відправлятись з південної галявини Білого дому і з того часу президенти США здійснюють перельоти до президентського літака саме на гелікоптері. В грудні 1959 року президент Ейзенхауер здійснив перший закордонний переліт гелікоптером Сікорського S-5”, – додає видання.

Повідомляється, що на вдячність розробникові, президент Ейзенхауер написав особистого листа-подяку Ігореві Сікорському з нагоди 20-літнього ювілею гелікоптера VS300 у США.

“Можливо, ви знаєте, що я у нещодавні роки почав користуватись гелікоптером. Для моїх цілей вони безцінні. Мене також постійно вражають історії місій порятунку, коли їх унікальні можливості дозволили їм діяти з особливою ефективністю … рятуючи життя, які інакше було б втрачено”, – йдеться в листі.

Ігор Сікорський емігрував до США з України. Видатний проєктувальник гелікоптерів та літаків, він народився в Києві й отримав освіту в Київському політехнічному інституті.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *