Україна суттєво відстає від решти країн світу за можливостями боротьби з коронавірусом

Громадська діячка, в.о. міністра охорони здоров’я України в 2016-2019 Уляна Супрун розповіла про те, як лікують пацієнтів із COVID-19 у Південній Кореї, екстраполюючи ситуацію на Україну.

Пацієнтів із груп ризику (люди старшого віку і ті, хто мають хронічні хвороби) госпіталізують. Людей із помірними симптомами спрямовують у спеціально переобладнані приміщення, що надаються державними установами, де вони отримують основну медичну підтримку й перебувають під наглядом медиків.

Тісні контакти хворих та люди з легкими симптомами, які можуть самостійно вимірювати температуру, а також члени родин яких не мають хронічних захворювань, самоізолюються на два тижні. Є організовані місцеві групи з моніторингу таких людей. Вони телефонують ізольованим двічі на день, аби переконатися, що люди перебувають на карантині, розпитують про стан здоров’я і симптоми. Порушникам карантину загрожує штраф.

Як повідомляють оточення про виявлені випадки?

Коли виявляється позитивний результат тесту, по місту чи окремому району надсилаються попередження людям, які живуть поруч. Сповіщення може містити вік та стать зараженої людини і деталізований маршрут із назвами підприємств чи закладів, які вона відвідувала. У деяких районах публічна інформація вказує, в яких приміщеннях будинку перебувала людина, коли вона відвідувала туалет та чи носила маску.

Як видно зі статистики кількості випадків останнім часом, такий підхід дає свій результат. Однак він викликає серйозне занепокоєння у правозахисних експертів та організацій.

Що з тестуванням?

Південна Корея зробила набагато більше тестів, ніж инші країни.

➡ Вже протестовано понад 300 тисяч людей.
➡ Зараз робиться близько 12-15 тисяч тестів на день.
➡ Потенційно можливість тестування досягає 20 тисяч щодня.
➡ Зроблено 5,5 тисяч тестів на мільйон населення – це один із найвищих показників у всьому світі (для порівняння: в Італії — 2,5 тис. на млн, у Великій Британії — 749 на млн).
➡ У країні обладнано 43 спеціальні станції (drive-through tests). На них люди під’їжджають на авто, медичні працівники у захисному спорядженні вимірюють температуру тіла та беруть зразок для проведення тесту. Цей досвід зараз почали переймати й инші країни світу.

Поки в Південній Кореї масово тестують людей, а мобільні додатки відстежують пересування і сповіщають про можливий контакт із зараженим, в Україні досі немає можливости збільшити потенціал хоча б проведення тестування.

І ми суттєво відстаємо за цим показником від решти країн світу.

Тим часом головний санітарний лікар Віктор Ляшко переконує, що ВООЗ та досвід инших країн, окрім Південної Кореї, наразі рекомендують тестувати на коронавірус лише тих, хто звертається за медичною допомогою та має симптоми.

«Наразі ми працюємо за таким алгоритмом. Якщо буде необхідно, ми змінимо модель тестування», – сказав він.

Він також додав, що це залежить і від навантаження на систему охорони здоров’я.

«Буквально нещодавно італійські медики переконували у ЗМІ людей без симптомів не звертатись за тестуванням. Оскільки лабораторії не встигають працювати й медики не встигають проводити тести тим, хто не має симптомів, але вважає, що може бути інфікованим. Це більше потрібно для розуміння епідеміологічної ситуації», – стверджує Ляшко.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *