Арена

Народні депутати вже пишуть закони на злочинному жарґоні

До сфери карної діяльности нардепи ввели поняття “вор у законі”.

У ВРУ було проголосовано закон про відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою. “За” проголосували 236 народних депутатів. Ухвалений законропроєкт дає визначення поняттю “вор у законі” та вводить кримінальну відповідальність для таких осіб, визначає відповідальність за злочини, вчинені злочинною спільнотою та організацію або участь у злочинному зібрані (сходці).

Низка нардепів висловлювали зауваження до запропонованої для другого читання редакції законопроєкту №2513. Зокрема член фракції “Європейська солідарність” Володимир В’ятрович обурювався, що в законодавчу площину вводиться злочинний жарґон, адже слова “вор” немає в українській мові.

Нардепка з “Голосу” Олександра Устінова зауважила, що це “дуже небезпечний законопроєкт, який дає надзвичайні повноваження поліції, яка ґвалтує і вбиває людей”. Вона зазначила, що спочатку варто реформувати поліцію, а потім ухвалювати закон про “ворів у законі”. На її думку розмиті норми документу дозволяють притягнути до відповідальности невинних пересічних громадян.

Згідно з положенням проєкту закону, стаття 255 Кримінального кодексу України визначає, що створення злочинної організації, керівництво нею або її структурними частинами, караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Участь у злочинній організації карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна. Якщо такі дії вчинені службовою особою з використанням службового становища, вони караються позбавленням волі на строк від 8 до 13 років з конфіскацією майна.

Створення злочинної спільноти, тобто об’єднання двох чи більше злочинних організацій, керівництво такою спільнотою караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Якщо такі дії, вчинені особою, яка здійснює злочинний вплив або є особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, як також у статусі “вора в законі” караються позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Під особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі “вора в законі” слід розуміти особу, яка завдяки авторитету, иншим особистим якостям чи можливостям, здійснює злочинний вплив і координує злочинну діяльність инших осіб, які здійснюють злочинний вплив.

Стаття 255 ККУ доповнюється статтею 255-1, згідно до якої умисне встановлення або поширення в суспільстві злочинного впливу карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна.

Умисне встановлення або поширення в суспільстві злочинного впливу вчинені повторно або в ізоляторах тимчасового тримання, слідчих ізоляторах чи установах виконання покарань караються позбавленням волі від 9 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Умисне встановлення або поширення в суспільстві злочинного впливу “вором у законі” карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Законопроєкт також встановлює кримінальну відповідальність за організацію або проведення злочинного зібрання (сходки). Стаття 255-2 ККУ визначає, що організація або сприяння у проведенні злочинного зібрання (сходки) представників злочинних організацій або організованих груп, або осіб, які здійснюють злочинний вплив, для планування вчинення одного або більше злочинів, матеріального забезпечення чи координації злочинної діяльности, у тому числі розподілу доходів, одержаних злочинним шляхом, або сфер злочинного впливу, а також участь у такому зібранні (сходці), у тому числі з використанням засобів зв’язку, – караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.

Згідно до статті 255-3 законопроєкту від 3 до 7 років позбавлення волі карається також звернення за застосуванням злочинного впливу до особи, яка завідомо для винного може здійснювати злочинний вплив, зокрема, до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, у тому числі у статусі “вора в законі”, з метою застосування нею такого вплив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *