Арена

Венедіктова заблокувала розслідування щодо судді Вовка

Ірина Венедіктова ліквідувала групу прокурорів, керівником якої був заступник генпрокурора Андрій Любович, у справі щодо Окружного адмінсуду Києва після того, як НАБУ висунуло підозри одразу 12 фігурантам.

Про це пише ZN.UA з посиланням на джерела в Офісі генерального прокурора

Напередодні ліквідації групи Любович і Венедіктова погодили вручення підозр 12 фігурантам розслідування. Серед них: 8 суддів Окружного адміністративного суду Києва (включно з головою Павлом Вовком), голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк і кілька адвокатів, яких використовували в схемі подання підставних позовів.

Любович того ж дня поставив свій підпис під документом, згідно з яким розслідування справи Вовка та інших від СБУ повністю перейшло до НАБУ.

Після зміни підслідності необхідною є і зміна групи прокурорів у кримінальному провадженні.

За даними видання, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький перебуває у відпустці, тож із наступними процесуальними діями, зокрема й вибором групи прокурорів САП, повинна визначитися генеральний прокурор.

Лише САП може курирувати НАБУ, а отже і приймати рішення щодо звернення до Вищої ради правосуддя з проханням про відсторонення суддів ОАСК, яким висунуто підозру.

Крім того, що заступник генпрокурорки Любович в результаті зміни підслідності справи щодо ОАСК автоматично втратив вплив на перебіг розслідування, Венедіктова кардинально звузила коло повноважень свого заступника.

Такий самий хід генпрокурор вже використовувала, коли виводила за межі розслідування справи Катерини Гандзюк свого ексзаступника Віктора Трепака.

Більше того, Венедіктова зажадала, щоб Любович написав заяву про відставку.

Видання повідомляє, що Любович “був призначений за квотою Ігоря Коломойського, однак згодом поводився досить незалежно” – зокрема, щодо управління, очолюваного Сергієм Горбатюком, який займався розслідуванням справ Майдану.

За даними видання, на сьогодні заступник генерального прокурора Андрій Любович не збирається писати заяву про відставку.

Раніше онлайн-газета ПолітАрена повідомляла про те, що НАБУ пред’явило підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п’яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зиновію Холоднюку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *