Арена

Журналістам продемонстрували, що вони можуть заплатити життям за надмірну цікавість

Невідомі підпалили автомобіль програми журналістських розслідувань “Схеми”, який належить водієві програми, учаснику знімальної групи Борису Мазуру.

Про це повідомила головна редакторка програми Наталка Седлецька.

Інцидент стався біля будинку водія у Броварах сьогодні близько 00:30.

Оперативно-слідча група провела огляд місця події. За словами журналіста програми Михайла Ткача, останній матеріал, який знімали в цій автівці – “Королі доріг”. У ньому йшлося про перших осіб держави, які порушують правила дорожнього руху.

“Під час зйомок і в самому матеріалі я неодноразово наголошував, що за нашим авто і нами вели спостереження співробітники охорони президента УДО. Авто ночувало біля будинку, де мешкає водій. Прослушка, підпал авто, що далі?”, – написав Ткач у фейсбуці.

Наталя Седлецька вважає, що за підпалом машини, якою користувалися журналісти-розслідувачі, можуть стояти фігуранти розслідувань, та не виключає причетність Андрія Портнова до цього.

“Слідчо-оперативна група, яка була на місці подій оглянувши авто, звернула увагу на матеріал на передньому лівому колесі, схожий на залишки запалювальної суміші. Поліцейські взяли матеріал на експертизу. Опитали сусідів, оформили заяву. Тепер у поліції – 24 години на визначення кваліфікації справи та внесення її в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

З очевидних думок – десь рік тому Андрій Портнов опублікував усі персональні дані наших водіїв – їхні паспорти, номери авто, адреси проживання та погрожував редакції. У Нацполіції є навіть кримінальна справа з цього приводу, яка, втім, не рушить з місця. А у минулу п’ятницю Портнов вкотре опублікував ось таке: “маргинальное Радио Свобода – продолжаю комплекс учебно-воспитательных мер”.

Але навряд чи доводиться обмежуватись лише цією версією. Цю машину дуже добре знають у широкому колі фігурантів наших матеріалів. Цей автомобіль по суті був нашим робочим інструментом, за допомогою якого ми зняли велику кількість журналістських розслідувань.

Тому для мене очевидно одне: підпал пов’язаний саме з нашою професійною журналістською діяльністю, яка комусь дуже не подобається”, – написала Седлецька.

Раніше журналіст програми розслідувань “Схеми” Михайло Ткач, який є автором низки резонансних розслідувань, зокрема, про поїздку Зеленського в Оман та “торгівлю посадами” братом Андрія Єрмака,   повідомив, що виявив у себе вдома ознаки пристрою прослуховування. Правоохоронці не проводили огляд приміщення за допомогою спеціального обладнання, яке здатне виявити наявність пристроїв для прослуховування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *