Арена

Проблема державного управління пов’язана з поганою зарплатнею чиновників – прем’єр

Прем’єр-міністр України вважає, що рішення про обмеження зарплат в державному секторі на час карантину треба буде переглядати, адже воно негативно впливає на менеджерський кадровий потенціал.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

“Коли це питання виносилося в парламент, ідея полягала у тимчасовому обмеженні. Називалися строки – завершення карантину, плюс два місяці. Але тоді, у квітні, ніхто не знав, як розвиватиметься епідситуація та як довго триватиме карантин. Сьогодні ми розуміємо, що карантин залишатиметься і надалі. За відсутності вакцин і ліків – це єдиний ефективний інструмент контролю за рівнем захворюваності. На жаль, ми продовжуємо втрачати якісний менеджерський кадровий потенціал і сьогодні стоїть питання ухвалення змін до депутатського закону. Урядовим рішенням ми не можемо його змінити. Тим більше є подання до Конституційного Суду, що затягує строки. Тож будемо зі свого боку вести діалог з парламентом, шукати компроміс”, – сказав Шмигаль.

За його словами, вже є цілий ряд прецедентів, коли в результаті парламентського рішення про обмеження зарплат на держпідприємствах якісні топменеджери з державних установ, банків, промислових підприємств звільнилися і пішли у приватний сектор.

Відомо, що раніше було анонсовано реформу системи оплати праці державних службовців, яка передбачає, що оклад становитиме 70-80% заробітної плати, а варіативна частина – 20-30%.

Згадаємо, який розгорівся скандал, коли ексочільник митниці пан Нефьодов призначив собі і своїм заступникам неймовірні надбавки в розмірі 600% окладу. Пізніше, вже на час карантину президент Зеленський пообіцяв всі подібні історії припинити. В той же час, як пише у своєму блозі нардеп Шкрум, суспільство не розуміє, за які заслуги чиновники отримують такі гроші, яка їхня ефективність на посадах, адже результатів тої роботи громадяни на собі ніяк не відчувають.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *