Арена

Наступного року швидка допомога приїде не до кожного пацієнта

З наступного року швидка медична допомога приїздитиме не до всіх, хто її викличе.  До критичних хворих бригада медиків повинна буде приїжджати майже миттєво, але в непрофільних випадках лікарі можуть обійтися консультацією по телефону.

Як розповів міністр Максим Степанов, така реформа дозволить швидше приїжджати на екстрені виклики. Степанов зазначив, що якщо зараз в норми часу укладаються 31% виїздів, то в 2021 році планується довести цей показник до 60%, у 2022 – до 75%, а в 2023 – до 85%.

Для цього в 2021 році звернення на 103 поділять на 4 категорії викликів: критичний, терміновий, невідкладний і непрофільний. У критичному випадку швидка зобов’язана буде приїхати протягом 10 хвилин, на терміновий виклик – 20 хвилин.

Критичними будуть вважатися ті, які вимагають негайного реагування, зокрема, реанімаційних заходів при ознаках клінічної смерті або обструкції дихальних шляхів.

Терміновий виклик передбачає, що хворий потребує швидку допомогу на місці або невідкладне транспортування.

Невідкладні виклики – ті, при яких не існує прямої загрози для життя пацієнта, наприклад, загострення хронічних хвороб.

Крім того, буде поняття непрофільного виклику. В цьому випадку пацієнту нададуть консультацію по телефону або направлять до сімейного лікаря.

Відповідно до цієї реформи, в 2021 році буде введено поняття екстериторіальності. Тобто до пацієнта буде приїжджати бригада з тієї лікарні, яка розташована найближче, навіть якщо вона знаходиться в іншій області.

Також будуть чітко визначені маршрути для автомобілів швидкої допомоги.

“Буде чіткий маршрут, який передбачає, в який медичний заклад будуть везти пацієнта. Там його вже повинні чекати і відразу невідкладно надавати допомогу”, – додав Степанов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *