Арена

Кадрова політика: Зеленський призначив до ради держбанку сина українофоба

У той час, як раніше стали відомі зарплати членів наглядової ради Ощадбанку (Юлія Пашко та Тарас Кириченко в січні отримали по 1,7 млн гривень), Кабінет міністрів призначив сина продюсера та засновника телеканалу “1+1” Олександра Роднянського членом наглядової ради державного Ощадбанку (Київ) за квотою президента.

Відповідне розпорядження від 17 березня оприлюднено на урядовому сайті.

“Припинити повноваження члена наглядової ради акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” Абромавичуса Айвараса; призначити членом наглядової ради акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” Роднянського Олександра Олександровича як представника держави від Президента України”, – сказано в документі.

Роднянському-молодшому 36 років. Він виїхав з України в 6-річному віці. Не володіє українською мовою. З 2009 до 2011 був керівником відділу розвитку бізнесу в кінокомпанії свого батька.

У 2017 році отримав ступінь доктора наук у Принстонському університеті, потім працював у Кембриджі. Сферою його спеціалізації є міжнародна економіка і фінанси, емпірична політична економія.

Батько Роднянського був засновником телеканалу “1+1”, який зараз належить Ігорю Коломойському.

У жовтні 2019 року Олександр Роднянський-молодший став старшим економічним радником Кабінету Міністрів України. Перед тим він був радником Володимира Зеленського.

Згідно з декларацією Олександра Роднянського за 2020 рік, він і його дружина – російська актриса Яніна Студіліна орендують будинок площею 150 кв.м. у Великобританії. Він має квартиру в Києві площею 179 кв. м. Також у володінні сім’ї є нерухомість в Росії. Дружина Роднянського актриса Яніна Студіліна відома роллю другого плану в російському телесеріалі “Ранєткі”.

Роднянський отримав 1,7 млн грн зарплати у Кембриджському університеті, 153,6 тис. грн доходу від підприємницької діяльности та 121,7 тис. грн – за відчуження майна компанії Rodniansky Development Srl (Італія) .

Також зберігає кошти в таких чужоземних банках, як HSBC UK Bank plc, Bank of America, Revolut Ltd, Corner Banca SA, VP Bank AG, JSC JSCB International Financial Club.

Зазначимо, що батько Роднянського-молодшого продюсував телесеріал “Біла гвардія”, черговий українофобський “телепродукт”, завдяки якому рашисти спробували укорінити в свідомості російського й пострадянського глядача думку про те, що всі, хто зі зброєю в руках боровся за державну незалежність України в 1918-1922 роках, є ворогами, злочинцями, бандитами й патологійними садистами, й ставитися до них слід відповідно. Передусім ідеться про Симона Петлюру та його війська.

Влітку 2014 року цей українофобський серіал був заборонений до прокату в Україні.

Олександр Роднянський-старший є впливовим учасником формування пропаґандистсько-розважального телепростору країни-аґресора. Він характеризує створені за державної підтримки українські фільми як «величезний обсяг шлаку, що виробляється і не просто не окуповується, а нікому нафіг не потрібен»…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *