Арена

Україна має шанс отримати американські винищувачі – дипломат

Сполучені Штати Америки пропонують надати Україні винищувачі по лендлізу.

Про це розповів у програмі “Студія Захід” з Антоном Борковським експосол України у США Валерій Чалий.

Йдеться про заміну парку радянських літаків Су-24, Су-25, МіГ-29 та Су-27.

“Миттєве реагування на повномасштабний конфлікт потребує не тільки санкційних і міжнародних норм, але й дій. Треба готуватися закрити небо над Україною, тому що Росія може просунутися тільки в разі застосування авіації. Безпосередньо вже зараз треба думати над цим моментом”, – наголосив дипломат.

Також потребує переоснащення українська військова авіація та система ППО.

“Я вважаю, що це зараз треба ставити на порядок денний. В Америці звучать заклики і в т.ч. моїх друзів, які працюють в цьому секторі. Вони пропонують надати по лендлізу, так би мовити, Україні винищувачі, які могли б не то що там створювати загрозу Росії, ні, просто замінити той парк, який у нас застарів, який треба виводити з використання. Мова йде про літаки Су-24, Су-25, МіГ-29. Очевидно, F-15, F-16 чи їх аналоги могли би бути корисними“, – пояснив Валерій Чалий.

Разом з тим, за його словами, Україна потребує і нових літаків дозаправки, і нової системи радіолокації.

Відомо, що програма лендлізу була системою, за якою США, частково на безоплатній основі, передавали своїм союзникам у Другій світовій війні боєприпаси, техніку, продовольство і стратегічну сировину. Концепція програми надавала президентові владу допомагати будь-якій країні, чия оборона визнавалася життєво важливою для США.

Нагадаємо, командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-полковник Сергій Дроздов заявив, що Україна очікує отримати на озброєння сучасний літак п’ятого покоління F-35.
Командувач також повідомив, що про протягом наступних 10 років Повітряні сили будуть змушені вивести зі складу основні зразки бойової техніки, що зараз стоїть на озброєнні ЗСУ та підкреслив значення переозброєння тактичної авіації.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах пандемії та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *