Арена

Окупанти на Донбасі мінують населені пункти російськими боєприпасами

Російські окупанти на Cході України мінують населені пункти російськими боєприпасами і це є грубим порушенням Мінських домовленостей.

Про це інформує пресцентр штабу операції Об’єднаних сил.

“Окупанти мінують населені пункти російськими боєприпасами. Українська сторона СЦКК повідомляє про випадки грубих порушень Мінських домовленостей та міжнародного гуманітарного права з боку збройних формувань Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що останнім часом окупанти все частіше здійснюють дистанційне мінування місцевості із застосуванням заборонених Конвенцією ООН протипіхотних мін ПОМ-2.

При цьому як засоби доставки найманці найчастіше використовують БПЛА та спеціально переоснащені гранати ПГ-7, тим самим наражаючи на небезпеку не лише військовослужбовців ЗСУ, а також, що особливо цинічно, – місцеве населення.

“З початку поточного року Українською стороною СЦКК зафіксовано 8 випадків застосування російськими найманцями мін ПОМ-2. За короткий проміжок часу, з 13 по 19 квітня, верифіковано вже другий подібний випадок. При цьому перший, 13 квітня цього року, – у безпосередній близькості до об’єкта цивільної інфраструктури – КПВВ “Майорськt”, а другий – у населеному пункті Зайцеве”, – зауважують в командуванні ООС.

Крім того, 19 квітня в нічний час російські окупанти за допомогою БПЛА скинули міни у житловому секторі, при цьому розуміючи, що військових там немає. Цього разу обійшлося без жертв.

“Військовослужбовцям 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” вдалося вчасно виявити та знешкодити небезпечні міни ПОМ-2, особливість яких полягає у тому, що їх неможливо знешкодити без вибуху. Міни встановлюються тільки засобами дистанційного мінування, а вибух заряду відбувається в момент спрацювання чутливих датчиків цілі, що несе особливу небезпеку для місцевого населення”, – додають в ООС.

Там також звертають увагу, що для приховування факту, що смертельні боєприпаси найманцям поставляються з РФ, бойовики затирають маркування, де вказано номер партії виготовлення, завод та дата виготовлення боєприпасу.
Вороже мінування ООС 2

“Українська сторона СЦКК інформує, що 17 квітня окупанти здійснили також обстріл житлового сектору Зайцевого із забороненого Мінськими домовленостями озброєння – мінометів калібру 120 мм. Міни влучили по вулиці Журавського, 23 та 24, внаслідок чого було пошкоджено огорожу приватного господарства”, – зауважують в ООС.

Там також наголошують, що всі зазначені злочини проросійських найманців були верифіковані Українською стороною СЦКК. Результати верифікації будуть слугувати беззаперечними доказами злочинів РФ в Україні.

В ООС заявляють, що зазначені випадки свідчать про наміри Російської Федерації й надалі загострювати безпекову ситуацію на території України, використовуючи своїх найманців, та є яскравим прикладом нехтування мирних ініціатив уряду України.

Про факти зазначених порушень з боку збройних формувань Російської Федерації Українська сторона СЦКК повідомила СММ ОБСЄ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *