Арена

Старі генерали ЗСУ заважають успіху у війні з РФ

Україна зможе дати відсіч російським загарбникам тільки у випадку, коли буде мати військо західного зразка з “командуванням місії”, а не з “командуванням контролю”.

За словами полковника британської армії у відставці, екс-радника міністра оборони України Глена Гранта, без зміни принципів командування протистояння між Росією і Україною все одно буде нагадувати бої між двома радянськими арміями, хоча і різними за розмірами – між “малою” і “великою”.

“Ваша влада до цього повинна ставитися серйозно, тому що половина армії – ну, не половина, але досить велика частина – аж ніяк не готується. Я говорив з людьми з Нацгвардії, з людьми з резерву. Їм не віддають особливих наказів. Ніхто не змінює слабких командирів на сильних, тих, що брали участь в бойових діях. Це те, що вони (влада – ред.) повинні робити. Вони як би не сприймають це серйозно, – сказав полковник. – Якщо поставитися серйозно, Путін це оцінить. І Путін, можливо, зупиниться. Путін повинен відчувати, що він або програє, або все піде так погано, що він втратить посаду президента. І єдиний спосіб дати йому це зрозуміти – це переконати його, що вся країна, кожна людина в країні готова. Одних розмов недостатньо”.

Він наголосив, що великою проблемою в Україні є правильність використання наявних в ЗСУ ресурсів, зокрема, людських, а резервісти повинні мало не щодня тренуватися.

“У НАТО це називається “командування місією”. Командири отримують чіткі завдання і далі ніхто не втручається. Командири виконують свої завдання найкращим чином, як тільки можуть. Українська армія – це ще армія контролю. А армія контролю, як ми бачили в Дебальцеве і Іловайську, не встигає за битво “, – зазначив полковник Глен Грант.

Тому на прохання ведучого програми Антона Борковського військовий дав поради нинішньому керівництву держави і армії:

“Зняти генералів і поставити замість них комбатів, які вже брали участь у бойових діях і пройшли Дебальцеве, Іловайськ і залишилися в армії. Міняйте старих генералів. Вам потрібна розкрутка, молоде мислення. Є 8, 10, 15 дуже хороших офіцерів, переважно полковників, які впораються набагато краще, тому що вони молодші і швидше думають. І вони інакше будуть вести солдатів. Це я зробив би першим. А друге – я б зібрав усіх тих, хто пройшов війну, а тепер сидить в тилу і нічого не робить. Зібрав би в підрозділи, щоб вони могли воювати як підрозділи. І таких людей – сотні”, – резюмував британський військовий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *