Арена

Росія, можливо, готується до широкомасштабної війни проти України

В НАТО не виключають, що Росія готується до агресії проти України і тому зосереджує величезну кількість військ біля кордону.

Про це заявив на брифінгу генсек НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі після зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Що зараз відбувається біля України, це нагромадження військової техніки та сил Росії, яка продемонструвала, що має бажання та спроможність використати таку військову силу проти України. Ми це бачили раніше. Ми бачили анексію Криму Росією і бачили, як вони підтримують сепаратистів на Донбасі”, – сказав Столтенберг.

На його думку, спекулювати на цій термі не варто та загадувати наперед, але факт “незвичної концентрації” військових сил і техніки є.

“Ми бачили, що Росія в минулому показала готовність використати ці сили проти своїх сусідів, таких як Україна та Грузія. Також ми бачили курс, якого вона дотримується щодо Молдови протягом багатьох років”, – додав генсек НАТО.

Столтенберг закликав Росію пояснити, чим викликана така військова активність, та зменшити напругу на кордоні з Україною. Генсек НАТО висловив сподівання, що ситуація не вийде з-під контролю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *