Арена

Волонтер із Бучі врятував 15-літню дівчину, яку ґвалтували російські покидьки

Костянтин Гудаускас – у минулому журналіст і правозахисник із Казахстану – розповів про те, як він врятував у Ворзелі 15-річну українку під час окупації реґіону російськими покидьками.

Останні три роки Гудаускас живе в Україні, де йому надано міжнародний захист. Працював у продюсерській компанії. За пів року до початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну він переїхав до міста Буча Київської области, там зустрів війну та зайнявся волонтерством.

“Я привіз гуманітарку (до Ворзеля. – Ред.). Росіяни не дозволяли людям виходити з дворів, тому я ходив вулицею, і де на парканах бачив білі ганчірки, розумів, що там хтось є, і просто перекидав через паркан пакет із їжею, – розповів виданню “Гордон” Костянтин Гудаускас. – Пакети були на задньому сидінні та в баґажнику. Я одразу брав кілька і розносив їх.

Повернувся, сів у машину, рушив із місця і зрозумів, що не один у салоні. Обернувся і побачив маленьке тіло і змордовані очі дівчинки, сповнені сліз: “Врятуйте мене, будь ласка”. У голові туман, не пам’ятаю, як я виїхав звідти. Ми їхали довгі три години (щоб ви розуміли, від Ворзеля до Києва було 100 постів), і вона всю дорогу розповідала, як провела останні десять днів у підвалі, де росіяни в неї на очах убили маму. Не просто вбили, а так підстрелили, що мама два дні спливала кров’ю. І весь цей час на очах жінки, яка вмирає, покидьки ґвалтували її 15-річну дочку. То були не чеченці, а росіяни. 20-річні пацани. І вони говорили, що так чинитимуть з усіма українськими жінками, щоб вони більше ніколи не народжували українських дітей.

Дівчинка періодично непритомніла. Вони обливали її холодною водою та продовжували ґвалтувати. Водночас вони постійно пили. Ворзель небідне місце – там у багатьох є винні льохи. Росіяни зірвалися і одного дня так напилися, що забули її прив’язати.

Ось вона й вибралася з підвалу. Через паркан побачила мою машину, і поки я розносив пакети, залізла в салон. Я запитав, чому вона застрибнула до мене в машину, а вона відповіла: “Я просто відчула, що ви можете мене врятувати”. Їй 15 років! Вона тендітна, маленька, щупленька, зовсім дитина. Нині у Європі на реабілітації”.

24 лютого на світанку аґресивна Московщина напала на Україну по всій довжині спільного кордону, від Луганська до Чернігова, а також із територій союзної Білорусі й окупованого Криму.

Згодом ЗМІ повідомили, що лідер рашистів Владімір Путін висунув Україні 6 вимог. Перші п’ять із них, як прагне Путін, мають бути закріплені у Конституції України.

1. Відмова від руху до НАТО. Нейтральний статус України. Одним із ґарантів якого готова стати Московщина, яка напала на нашу країну.

2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.

3. Визнання Україною Криму московитським.

4. Визнання Україною незалежности терористичних утворень “ДНР та ЛНР” в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).

5. “Денацифікація”. Заборона діяльности ультра-націоналістичних, нацистських і неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію т. зв. нацистів і неонацистів.

6. “Демілітаризація України”. Повна відмова від наступального озброєння, під яке при бажанні можна підвести будь-які види озброєнь.

Світлина: Facebook

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *