Арена

Навколо Булґакова: геніальність не виключає людиноненависництва

Київський ґід Дмитро Стембковський прокоментував тему культу шовініста Михаїла Булґакова в столиці України таким чином:

“Геніальний поет Езра Паунд був прибічником фашизму. А геніальний письменник Михаїл Булґаков був відвертим російським шовіністом. Геніальність не виключає людиноненависництва. Ці речі не перетинаються. Поетичний, музичний або художній талант не робить людину святою.

У світі чомусь немає памʼятників Паунду, але якби й були, то навряд чи їх поставить на своїй землі народ Ізраїля. То чи треба ставити памʼятник Булґакову на землі народу, проти якого був спрямований його великодержавний шовінізм? Ви скажете, що він все ж таки народився у Києві! Саме так, його батьки приїхали сюди як колонізатори задля русифікації “юго-западного края”.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *