Арена

Біля Маріуполя збільшується територія масових поховань

В окупованому московитами селищі Старий Крим неподалік Маріуполя збільшились вдвічі місця масових поховань у порівнянні з початком травня.

Як розповідають у своєму матеріалі “Схеми”, зміни зафіксував супутник Planet Labs.

За даними міської ради Маріуполя, там може бути поховано більше 15 тисяч містян.

29 червня супутник зафіксував техніку, якою окупанти продовжували викопувати траншеї на кладовищі біля Старого Криму, в таких траншеях масово ховають загиблих мешканців. У порівнянні із супутниковим знімком Planet Labs за 8 травня, який раніше публікували «Схеми», місця масових поховань на цьому кладовищі збільшились майже вдвічі.

У коментарі «Схемам» радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко пояснив це тим, що окупанти почали розбирати завали багатоповерхових будинків, пошкоджених та зруйнованих армією РФ. За його словами, в кожному з таких будинків може бути до сотні загиблих місцевих жителів. Найчастіше тіла везуть саме до Старого Криму.

На тому ж Старокримському кладовищі, за словами радника, тривають поховання містян не лише у викопаних траншеях, але й в окремих могилах. На супутниковому знімку Planet Labs за 29 червня можна помітити їхнє збільшення.

Влада Маріуполя пояснює це тим, що окупанти почали заробляти на приватних ритуальних послугах, пропонуючи поховання загиблого в окремій могилі, а не у місцях масових поховань.

«Поховання коштуватиме приблизно 20 тисяч гривень. Але навіть після сплати необхідно буде чекати близько 2 тижнів, тому що з деревиною у Маріуполі зараз проблеми, тож труни зазвичай везуть з окупованої раніше Донеччини», – пояснив Петро Андрющенко.

Раніше «Схеми» повідомляли про три виявлені неподалік Маріуполя місця масового поховання – біля селища Старий Крим, села Виноградне та кладовища селища Мангуш. Згодом супутник зафіксував четверте місце масового поховання у центрі Маріуполя.

Маріуполь був оточений російськими військами ще в перші кілька діб широкомасштабного вторгнення рашистів.  А уже 8 травня президент Зеленський заявив, що наразі Україна не має можливості розблокувати Маріуполь військовим шляхом.

На заводі «Азовсталь» перебували українські військові, які пізніше за наказом склали зброю і вийшли. Після чого російська сторона повідомила, що бере їх у полон, а частину військових будуть судити.

Фото: Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *