Арена

Російських попів виганяють з Латвії

Сейм Латвії проголосував за виведення Латвійської православної церкви з-під влади Московського патріарха.

Проєкт закону вніс у парламент президент Егілс Левітс через те, що РПЦ підтримує вторгнення Росії в Україну, повідомляє Delfi. Сейм терміново підтримав закон.

Документ встановлює порядок призначення та усунення митрополита, архієпископів та єпископів Латвійської православної церкви. При цьому він не втручається в канонічні питання ЛПЦ.

До 31 жовтня церква має привести свій статут відповідно до вимог ухваленого закону.

“Прийняття закону закріпить історичну самостійність і незалежність Латвійської православної церкви і запобігатиме впливу чи владі Російської православної церкви над нашою церквою”, – заявив голова Комісії Сейму з прав людини та громадських справ Артусс Кайміньш.

В анотації до законопроєкту Левітс підкреслив, що відмова від будь-якого зв’язку з Московським патріархом є важливим питанням для “всього латвійського суспільства та національної безпеки”. До того ж, у незалежній правовій державі, на думку президента Латвії, потрібна своя “самостійна та незалежна церква”.

Левіт додав, що ЛПЦ і митрополит Ризький і всієї Латвії Олександр можуть розраховувати на “повну підтримку Латвійської держави, яка юридично визнає автокефальний статус церкви”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *