Арена

Судді уже не є безкарними в Україні, проте до Вовка правосуддя ще не дійшло

Вищий антикорупційний суд України виніс майже два десятки вироків щодо суддів-хабарників.

Проте, як пише у статті «ВАКС. Тригер для Путіна і майбутнє для України» юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Вадим Валько, особливо резонансні провадження, як от обвинувальний акт у справі «плівок ОАСК» за обвинуваченням десяти осіб, у тому числі голови суду Павла Вовка, досі не почали розглядатись по суті.

Якщо раніше судді, котрих затримували  на гарячому із хабарем, зазвичай уникали покарання, то тепер вони почали отримувати реальні тюремні ув’язнення.

Зокрема вирок про дев’ять років в’язниці з конфіскацією майна винесено для судді Господарського суду Одеської області Павла Меденцева з Одеси, якого заочно визнали винним у вимаганні і одержанні 570 тис. грн у підприємця за позитивне рішення суду. Суд також конфіскував у нього 250 тис. грн, знайдених під час обшуку.

Ще по сім та сім з половиною років ув’язнення з конфіскацією майна призначили для колишніх суддів Голосіївського суду Києва Андрія Новака і Олександра Білика. Їх визнали винними в одержанні 8 тисяч доларів за судове рішення у справі про поновлення на роботі та виплату 1,5 млн грн компенсації.

П’ять  років позбавлення волі також отримав суддя Малиновського суду Одеси Анатолій Целух, який одержав 2,5 тисячі доларів за «потрібне» рішення в цивільній справі.

Однак, на приклад, направлений до ВАКС у червні цього року обвинувальний акт у справі «плівок ОАСК», у якій фігурує голова суду Павло Вовк, досі не почали розглядати по суті

«Наразі в цій справі вже відбулося три самовідводи суддів, і схоже на те, що самі судді не палають бажанням брати на себе відповідальність за це провадження», – пише автор матеріалу та додає, що ця справа буде одним із серйозних викликів для антикорупційного суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *