Через війну вперше побачили трохи світу

Якось розмовляли з клієнткою про те, що ми можемо зробити для України, перебуваючи за кордоном. (Окрім донатів на ЗСУ та цивільні потреби співвітчизників). Дійшли висновку, що наша основна задача – бути ментально здоровими, почувати себе добре і жити повноцінним життям.

Подумалося, що ми, українці, бачили? Вічну боротьбу за виживання… Як не совок з тоталітаризмом, то дев’яності з тотальним дефіцитом та беззаконням, як не постійне знецінення на особистісному та професійному рівнях, так постійні кризи, політичні та соціальні катаклізми, корупцію, непрофесіоналізм на всіх рівнях, погані дороги, неякісні товари, ковід-диктатуру, сурогат науки та літератури; як не всюдисущий аб’юз, так колективне пияцтво, як не кацапський шансон і дурнуваті фільми про ментів, так квартал 95 і сватів та вічні талант-шоу із запорєбріковськімі звіздатими…

Більшість співвітчизників, які мене тут, на еміграції, оточують, ніколи не мали закордонних паспортів. Через війну вони вперше побачили трохи світу, вперше отримали хоча б більш-менш пристойні соціальні виплати, гроші на дітей…

Чужі країни роблять для нас те, що наша країна для нас ніколи не робила…

Чи так багато з нас знало, що таке спокійне, сите, стабільне життя, де є гідна винагорода за працю та перспективи на майбутнє?

В цьому всьому ми намагалися шукати світлі плями та бачити хороше. Ми його знаходили, ми його бачили. Воно, мабуть, в чомусь таки було. Але, здебільшого, у якості винятків та наших ідеалізованих проекцій.

Ми звикли компенсовувати своє пострадянське насліддя з усіма витікаючими, компульсивним героїзмом та вічною самопожертвою… Самопожертва – стала національною ідеєю для одних і засобом маніпуляції для інших… Самопожертва – це дорога до пекла, встелена не лише трупами благих намірів, але й найкращих представників нашого народу.

Мені боляче… За нас, вічно збідованих, вічно гнаних, вічно оплакуючих, в яких радість від життя завжди не на часі…

Мені понад усе хочеться, щоб якнайбільше українців не лише вміло жертвувати собою й виживало, але й нарешті жило здоровим, повним та спокійним життям!

Живіть, дорогі співвітчизники, де б ви не були. І будьте щасливі, попри все!

Можливо, саме тоді, коли у нас сформується індивідуальний запит на здорове життя, колективні зміни на краще в нашому суспільстві також відбудуться.

Злата Біневич, психолог

Фото: Blumberg.com

Мову ориґіналу збережено

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *