Арена

Шкода від штучного інтелекту для суспільства буде величезною – NYT

The New York Times подала до суду на компанії OpenAI і Microsoft за порушення авторських прав, стверджуючи, що вони незаконно використовували публікації медіа, щоб навчати чатбот зі штучним інтелектом ChatGPT та інші платформи. Про це йдеться у публікації NYT.

У позові, поданому до Федерального окружного суду Мангеттена, стверджується, що мільйони статей, опублікованих The Times, були використані для навчання автоматизованих чатботів, які тепер конкурують із новинним виданням як джерелом надійної інформації.

Позов не містить точної грошової вимоги. Проте в ньому сказано, що відповідачів слід притягнути до відповідальності за «мільярди доларів збитків», пов’язаних із «незаконним копіюванням і використанням унікально цінних робіт The Times». Компанії також мають знищити будь-які моделі чатботів і навчальні дані, які використовують захищені авторським правом матеріали з The Times.

«Відповідачі прагнуть безкоштовно отримати величезні інвестиції The Times у свою журналістику», — йдеться у скарзі, де OpenAI та Microsoft звинувачують у «безкоштовному використанні вмісту The Times для створення продуктів, які замінюють The Times і відбирають у неї аудиторію».

Окрім прагнення захистити інтелектуальну власність, позов The Times розглядає ChatGPT та інші системи ШІ як потенційних конкурентів у новинному бізнесі. Коли чатботів запитують про поточні події чи інші важливі теми, вони можуть генерувати відповіді, які спираються на минулу журналістику The Times. Медіа висловило занепокоєння, що читачі будуть задоволені відповіддю чатбота і відмовляться відвідувати сайт The Times, таким чином зменшуючи вебтрафік, який можна перетворити на дохід від реклами та підписки.

У скарзі навели кілька прикладів, коли чатбот надавав користувачам майже дослівні уривки зі статей Times, для перегляду яких в іншому випадку потрібна була би передплата.

У позові також підкреслюється потенційна шкода бренду The Times через так звані «галюцинації» штучного інтелекту — явище, коли чатботи подають неправдиву інформацію, яка потім помилково приписується джерелу. У скарзі згадується кілька випадків, коли Microsoft Bing Chat давав неправдиву інформацію, яка нібито надійшла від The Times, включно з результатами для «15 найбільш корисних для серця продуктів», 12 з яких не згадувалися у публікації видання.

«Якщо The Times та інші новинні організації не зможуть створювати та захищати свою незалежну журналістику, виникне вакуум, який не зможе заповнити жоден комп’ютер чи штучний інтелект, — йдеться у скарзі. — Буде вироблено менше журналістики, і ціна для суспільства буде величезною».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *