АнонсиАрена

Лекція про символи української революційної визвольної боротьби

У вівторок, 16 січня 2024 року, о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться лекція доктора історичних наук, голови Українського геральдичного товариства Андрія Гречила “Червоно-чорні прапори в українській традиції”.

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Українського геральдичного товариства та Львівського палацу Мистецтв.

Червоно-чорні кольори від середини ХХ століття поступово стали символом української революційної визвольної боротьби. Хоча вони й не набули значного поширення, використовувалися переважно в діаспорі, а в Україні фактично залишалися невідомими.

З відновленням державності України ці кольори активно використовували різні політичні організації, які позиціонували себе як націоналістичні.

На початку ХХІ ст. ці барви стали символами протесту й боротьби під час Революції Гідности. А після повномасштабного вторгнення Московії в Україну червоно-чорне сполучення увійшло у символіку Збройних Сил України, стало уособлювати опір і незламність, хоробрість і жертовність.

Світлина: Історична правда (прапор сеньйорського куреня “Чота крилатих”)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *