Арена

Рашисти поширюють список із 500 військовополонених, яких Україна начебто не хоче повертати

Московитська пропаґандистка, очільниця державної телекомпанії RT Марґаріта Сімоньян опублікувала список із 500 прізвищ і заявила, що це перелік українських військовополонених, яких нібито відмовляється забирати українська влада. Цим вкидом ворожа пропаґанда переслідує дві мети: розгойдати ситуацію всередині України та дискредитувати нашу державу напередодні Глобального саміту миру у Швейцарії.

Про це повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» Олексій Копитько.

«Марґаріта Сімоньян вкинула список із 500 прізвищ і заявила, що це список українських військовополонених, яких нібито відмовляється забирати українська влада. Бо нібито хоче забрати лише 38 «азовців». А решту, мовляв, кинути. Таких «списків» Росія може породити скільки завгодно, тому що в полоні багато наших, йде постійна боротьба, щоб їх витягнути», – написав Олексій Копитько.

Він наголосив, що таким вкидом ворог переслідує дві цілі.

Перша спрямована на розгойдування ситуації всередині України. Копитько попередив, що московити можуть вийти на контакт із сім’ями наших полонених, обіцяючи їхнє звільнення, найкращі умови утримання у полоні, або просто шантажуючи родичів – і вимагати від них якихось публічних акцій. «Проти влади. Проти командування. І проти близьких «азовців», які багато роблять, щоби тема полонених була видимою. Історія максимально болісна, багато зрозумілих емоцій», – зауважив експерт.

Другою метою кремлівської пропаґанди він назвав дискредитацію позиції України перед самітом у Швейцарії: один із пунктів нашої «формули миру» – звільнення всіх полонених та депортованих (як також украдених рашистами дітей), тож «Москва намагається наперед збити цей пункт».

«Коли я побачив цей вкид, чомусь згадав історію 2002 року. Коли терористи вимагали від родичів заручників, захоплених під час постановки «Норд-Ост», вийти на Червону площу в Москві з вимогами до Путіна. Паралізовані страхом люди, природно, вийшли. Якщо є навіть ілюзорний шанс врятувати своїх, близькі намагаються його використати», – нагадав Олексій Копитько.

Він підкреслив, що гра на темі полонених – це чистий тероризм з боку Кремля. За його спостереженнями, рашистська пропаґанда моментально підхопила та почала «розганяти цю історію, зокрема перекладати різними мовами. Такі операції за межею фолу – це ознака того, що тонкі методи проти України вже погано працюють. У Росії стає дедалі менше інструментів».

На думку експерта, використання кремлівською пропаґандою таких інформаційних «козирів», як тема полонених – «ознака того, що в Росії не все виходить».

Родичам, які можуть виявити прізвища своїх рідних і близьких у «списках Сімоньян», Олексій Копитько порадив звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. «Усі комунікації і дії – через них», – наголосив він.

Координатор групи «Інформаційний спротив» також попередив, що до середини червня «буде лавина інформаційних операцій. Варто набратися терпіння та холоднокровности».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *