Арена

Московська церква бере активну участь у воєнних злочинах рашистів

Спільне розслідування московитського опозиційного студентського журналу DOXA та ресурсу Kidmapping показало масштабну роль т. зв. Російської православної церкви в русифікації депортованих українських дітей. Про це пише у своєму звіті Інститут вивчення війни (ISW).

DOXA пише, що священнослужителі т. зв. РПЦ закликали депортованих українських дітей до хрещення в московитській церкві і заохочували їх вступати до різних «військово-патріотичних» молодіжних організацій у Московії. Зокрема, митрополит Ростовський і Новочеркаський РПЦ Меркурій (Іґорь Іванов) відвідав дітей, депортованих з дитячих будинків та інтернатів в окупованій Донецькій області до Ростовської області Московії, і розповідав їм про московську церкву та, схоже, спонукав подумати про хрещення в РПЦ.

DOXA та Kidmapping також виявили, що депортовані діти з окупованих Донецької та Луганської областей перебували у притулках РПЦ у Воронезькій області. Там священнослужителі та пов’язані з РПЦ чиновники проводять «військово-патріотичні» заходи для депортованих дітей, щоб заохотити проросійські настрої та відрізати дітей від їхньої української ідентичности.

Також видання пише про «Центр православної освіти імени преподобного Сергія» під Москвою, де за підтримки РПЦ влаштували один із найбільших у Підмосков’ї пунктів тимчасового розміщення для дітей з окупованих територій. Ще влітку 2022 року в ньому розмістили щонайменше 164 дитини, а в березні 2024-го там перебували 260 дітей з окупованих територій. Особливу роль у програмі навчання в Центрі відіграють релігія та військово-патріотичні заходи.

Як пише ISW, уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова, на яку Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт через її роль у депортації українських дітей, одружена зі священником РПЦ. Пара сама усиновила депортовану українську дитину з Маріуполя, що «підкреслює особисту участь РПЦ та инших кремлівських чиновників у депортації українських дітей», пише Інститут.

ISW вважає, що депортація українських дітей з наміром знищити їхню українську ідентичність за допомогою таких русифікаційних проєктів є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду, яка забороняє «насильницьку передачу дітей однієї групи иншій групі» і трактує цей крок як один з елементів геноциду.

Нагадаємо, за даними українського омбудсмана Дмитра Лубінця, станом на грудень 2023 року Україна офіційно підтверджує депортацію окупантами до Московії понад 19,5 тисяч українських дітей. Загалом у полоні рашистів перебувають 28 тисяч цивільних громадян України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт ватажка рашистів Владіміра Путіна та уповноваженої президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової через скоєння ними воєнного злочину — незаконної депортації та переміщення дітей з окупованих районів України до Московії, яке відбувалося щонайменше з 24 лютого 2022 року.

27 квітня 2023 року Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію московитів.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи визнала т. зв. Російську православну церкву інструментом впливу офіційної Москви й пропаґанди.

Американський Інститут вивчення війни назвав «ультранаціоналістичною» ідеологію, яку т. зв. Російська православна церква нещодавно запропонувала Кремлю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *