Політвернісаж

Расистський скандал в українському футболі несподівано набув кримінального відтінку

Тривають дивні перипетії навколо скандалу з гравцем футбольного клубу одіозного олігарха Ріната Леонідовича Ахметова Тайсоном. 10 листопада під час матчу чемпіонату України серед галасу трибун футболіст Тайсон розчув образливі расистські вигуки (імітування мавп’ячих криків). Відтак сам продемонстрував непристойний жест уболівальникам, отримав червону картку та розплакався. Матч навіть довелося переривати. Вияв расизму на футбольних трибунах засудила вся прогресивна спільнота: футбольна та навколофутбольна.

Згодом відразу цілий шерег українських інтернет-видань процитував “відомого спортивного аналітика та футбольного експерта Дмитра Торнера”. За словами експерта, гравці, які дозволяють собі плакати на полі та поводяться немужньо, не прикрашають український футбол, і демонструють поганий приклад для молоді.

“Завжди вважалося, що спорт – справа мужніх людей. Тим паче, в командних видах спорту. Якщо гравець дозволяє собі істерику тільки через те, що якийсь ідіот (насправді одразу велика кількість людей імітували звуки тварин. – Ред.) прокричав на його адресу щось з трибуни, то йому треба бути стриманішим і не вестися на провокації”, – просторікував експерт.

“Расистські висловлювання – це, без сумніву, дуже погано. Але світ сповнений дурнів. І заради футболу, заради гри, заради боротьби не варто звертати увагу на них”, – вважає мудрий Торнер.

Втім, мало хто перейнявся питанням про те, чи не є Дмитро Торнер як відомий футбольний експерт фейком. Хто такий насправді Дмитро Торнер?

Ху із містер Торнер?

Отже, провівши елементарні маніпуляції у пошуковиках, ми з’ясували, що 19 липня 2019 року на сайті СБУ з’явилася інформація, що тимчасово виконуючий обов’язки Голови СБУ Іван Баканов і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернулися до голови ЦВК Тетяни Сліпачук з інформацією щодо кандидата у народні депутати від списку політичної партії “Опозиційний блок – За життя” Дмитра Торнера, який є фігурантом низки кримінальних проваджень і сфальсифікував відомості про себе.

Зазначається, що за матеріалами, зібраними СБУ і МВС, Головним слідчим управлінням Нацполіції 19 липня 2019 року відкрито дві справи за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358 “Використання підроблених документів” та ч. 1 ст. 332-2 “Незаконний перетин державного кордону” ККУ.

Зокрема, у ході досудового розслідування встановлено, що особа, яка наразі представляється Дмитром Григоровичем Торнером, 1980 року народження, починаючи з 2007 року на підставі підроблених документів отримала 5 паспортів громадянина України на різні прізвища та з різними анкетними даними, а також 4 паспорти громадянина України для виїзду за кордон, з якими здійснювала незаконний перетин державного кордону.

У повідомленні СБУ уточнюється, що Торнер фактично є громадянином Республіки Молдова Некрасовим Дмитром Григоровичем, 28.08.1980 року народження, який перебував у розшуку правоохоронних органів цієї країни за вчинення злочину, передбаченого ст. 317 (Втеча з місць ув’язнення) КК Республіки Молдови.

18 липня 2019 року за результатами перевірки ДМС України законности процедури оформлення цих паспортних документів усі ці паспорти громадянина України визнано недійсними та такими, що підлягають вилученню та знищенню.

Наголошується, що Некрасов Дмитро Григорович, маючи кримінальне минуле, змінив своє справжнє прізвище “з метою уникнення кримінальної відповідальности та створення позитивного іміджу на території України, як чесної та добропорядної людини”.

Відтак на підставі цієї інформації ЦВК скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Дмитра Торнера, який уже був включений до виборчого списку політпартії “Опозиційна платформа — за життя”.

Після занурення до сути цього складного відбілювання “понад п’ять разів підмоченої” репутації Торнера-Некрасова ми маємо реальне хвилювання: а чи не зайшли до фракції “Слуга народу” також свої некрасови, бо ж про більшість із них ми до цих пір майже нічого не знаємо.

P. S. За інформацією “Дзеркала тижня”, 2007-го року Некрасов (майбутній футбольний експерт Торнер) узяв собі дівоче прізвище матері, купив паспорт і став “уродженцем Кіровоградської области” Дмитром Мальченком. Одружившись на Ользі Грозной, він став уже Дмитром Грозним.

У 2010 році Некрасов-Мальченко-Грозний імітував свою смерть, після чого в Молдові припинили його розшук. Однак через три роки молдовські правоохоронці розшук поновили.

2013 року Некрасов-Мальченко-Грозний виїздить до Росії з учасницею конкурсу краси “Міс Донбас Open 2011” Ольгою Соколовською, одружується з нею і стає “громадянином РФ Дмитром Соколовським”.

У 2014 році Соколовський виїжджає до Австрії, а в наступному році – отримує паспорт на прізвище Торнера. Ольга Соколовська також змінює прізвище, перемагає на конкурсі краси “Міс Всесвіт-2016” в Австрії, стає ведучою телеканалу NewsOne, а згодом – каналу “Інтер”.

У травні 2019 року Некрасов-Мальченко-Грозний-Соколовський-Торнер оформив український паспорт на нове прізвище.

За даними видання, за роки перебування в Україні, Торнер встиг попрацювати економістом в Держкомрезерві, гендиректором ДП “Укрспецавтобаза”, а в 2010 році був призначений радником голови пенітенціарної служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *