Китай можуть визнати винним у розповсюдженні небезпечного вірусу через суд

Штат Міссурі у США подав до суду на китайську владу за виникнення пандемії коронавірусу.

Як передає DW, про це повідомив генеральний прокурор штату Ерік Шмітт.

На думку генпрокурора штату Міссурі, Пекін “брехав” світу про захворювання COVID-19 і зробив надто мало для того, щоб зупинити епідемію на ранньому етапі.

Шмітт сказав, що “в Міссурі наслідки вірусу дуже реальні: тисячі заражені, багато хто загинув”.

Він додав, що багато компаній малого бізнесу змушені були закритися, і тепер їхнім співробітникам дуже складно нагодувати свої сім’ї.

Позов, спрямований до суду штату Міссурі, адресовано китайській владі, комуністичній партії Китаю, низці міністерств, керівництву провінції Хубей і міста Ухань.

За словами прокурора, китайська влада “вводила громадськість в оману”, “приховувала важливу інформацію”, “заперечувала факти зараження від людини до людини” і навіть “ховала захисне спорядження”.

Раніше член Палати представників Конгресу США республіканець Джим Бенкс закликав до міжнародного розслідування щодо Китаю за шкоду, завдану пандемією захворювання COVID-19.

На його думку, “якби лідери Китаю не розгубилися через спалах і не намагалися приховати поширення захворювання, світу, можливо, вдалося б краще підготуватися до нього” або ж не допустити поширення вірусу за межі китайської провінції Хубей.

Російський історик Євгеній Понасєнков з самого початку пандемії закликав суспільство називати COVID-19 китайським вірусом і ніяк інакше, аби підкреслити, що саме злочинна влада Китаю допустила витік вірусу і приховувала цей факт.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *