Батькам дали рекомендації щодо безпеки дітей у всесвітній мережі інтернет

У Міністерстві освіти та науки розробили низку правил щодо безпеки дітей в інтернеті.

“Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в інтернеті. Для підвищення обізнаності вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей МОН розробило рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків”, – повідомляє відомство.

МОН зазначило, що не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі.

“Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом”, – повідомляють в міністерстві.

Невід’ємною складовою цього процесу є організація профілактичних заходів.

“Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки (12-17 років), оскільки це етап активного формування самооцінки, інтересів, моральних уявлень, соціальних установок та потреби в спілкуванні з однолітками”, – наголошують у МОН.

Під час організації таких заходів варто орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобуття знань щодо:

– прав людей (зокрема, права в цифровому середовищі);

– електронної участі (в ухваленні рішень);

– збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями;

– механізмів захисту прав, що порушуються в інтернеті, а також способів отримати допомогу.

Міністерство радить батькам під час комунікації з дитиною:

– говорити про безпеку в інтернеті та допомагати розвивати критичне мислення, вчити робити аргументований вибір та нести відповідальність за його результати;

– будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною;

– формувати корисні звички використання ґаджетів та цифрового середовища та підвищувати самооцінку дитини, дозволяти дитині самостійно робити вибір і бути відповідальною за це;

– заохочувати користуватися ґаджетами в зонах видимості дорослих;

– встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини;

– бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Психологічну допомогу та підтримку можна отримати за номерами телефонів:

– Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (понеділок – п’ятниця, з 12:00 до 16:00):

– 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних),

– 16 111 (безкоштовно з мобільних);

– онлайн-консультація для підлітків у Teenergizer;

– чатбот у Телеграм та Вайбер допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *