Кінець війни – це прямі переговори Зеленського з представниками ОРДЛО. Иншого шляху немає

Для того щоб припинити війну на Донбасі, президенту Зеленському потрібно сісти за стіл переговорів з представниками ОРДЛО. Іншого шляху немає.

Про це пише Кирило Кіквідзе у своєму блозі на Korrespondent.net.

Тим більше що лідери невизнаних “ЛДНР” готові з ним зустрітися, про що відкрито заявили. Однак Зеленський продовжує вишукувати всілякі відмовки, щоб цього не робити, то пропонуючи зустрітися президентові Росії Володимиру Путіну, то нескінченно консультуючись з Вашингтоном. Поки все виглядає так, що Зеленський насправді не хоче миру на Донбасі, а хоче продовження конфлікту.

Війна на сході України вже триває сьомий рік. За цей час як на підконтрольній нашій країні території, так і на непідконтрольній частині Донбасу встигло вирости покоління, яке не знає, як це – жити під мирним небом, не боячись обстрілів, вибухів і смертей. Давно час домовитися з Донбасом і перестати приносити в жертву власним політичним амбіціям життя і здоров’я наших співгромадян. Тим більше що сам Донбас вимагає таких переговорів.

І те, що президент України Володимир Зеленський звернувся до свого російського колеги Володимира Путіна з цього питання, виглядає абсолютно нелогічно. Адже домовлятися, в першу чергу, потрібно з тими, хто живе на території ОРДЛО. Про що абсолютно справедливо зазначив Путін. Адже якщо конфлікт відбувається на вашій території, то навіщо смикати сусіда? Самі представники ОРДЛО висловили готовність зустрітися з Зеленським, щоб нарешті якщо не поставити крапку в питанні конфлікту на Донбасі, то хоча б почати діалог, заснований на бажанні знайти вихід з ситуації, що склалася, а не на взаємних звинуваченнях, політичних амбіціях і ненависті.

Однак чи справді українська сторона бажає налагодити діалог? Особисто у мене в цьому є великі сумніви після того, як представник України в ТКГ Арестович замість Зеленського заявив, що той не буде зустрічатися з представниками Донецька і Луганська. Виходить, що, з одного боку, на публіку звучать заяви про необхідність встановлення миру на Донбасі, а з іншого боку, коли справа доходить до конкретних дій, українська влада відступає.

Яке ж насправді завдання у Зеленського? Мир чи продовження війни і обман тих, кому він обіцяв за рік закінчити війну на Донбасі? Якщо він дійсно хоче увійти в історію України як президент-миротворець, то він зобов’язаний зустрітися з представниками непідконтрольної частини нашої країни, налагодити, хай як би не було важко, діалог і йти шляхом миру. Якщо ж це просто чергова гра на публіку – що ж, нехай Зеленський чекає чергового дзвінка від президента США Джо Байдена, поки його власні громадяни, які так скучили за мирним небом, досі живуть під обстрілами.

Кирило Кіквідзе

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *