Арена

Підлеглий Паші-Мерседеса здійснив напад на журналістів

Після ранкової служби на території Києво-Печерської лаври один зі священників заважав працювати знімальній групі Суспільного, штовхнув кореспондентку Дар’ю Нематіан Золбін та зірвав кріплення на камері оператора Віктора Мозгового.

Це трапилось, коли журналістка намагалася поставити запитання митрополиту Павлу щодо роботи комісії Мінкульту з передачі будівель Лаври державі.

У відповідь митрополит сказав, що “не бачив комісії” та запропонував журналістці посповідатися. Після цього один зі священників штовхнув журналістку в плече, заважав знімати оператору та зірвав кріплення для мікрофона на камері. Суспільне звернеться до поліції щодо перешкоджання журналістській діяльності.

Суспільне звернулося до речника УПЦ МП Климента, аби той допоміг впізнати священника, який напав на знімальну групу. На його думку, це саме журналісти напали на священнослужителя. Тож їхній юридичний відділ повідомив про це поліцію.

Національна спілка журналістів України закликає правоохоронні органи більш пильно стежити за ситуацією біля Лаври і не допускати порушення прав журналістів під час виконання ними професійних обов’язків.

Про це йдеться у дописі НСЖУ у Facebook.

“Біля Києво-Печерської Лаври, куди сьогодні прийшла комісія Мінкульту через припинення оренди договору, відбуваються масові порушення прав роботи журналістів. Прибічники УПЦ (МП — ред.) закривають камери, лаються, погрожують побити медійників палками та штовхають журналістів”, — зазначили у НСЖУ.

Сьогодні, 30 березня, до Києво-Печерської лаври прибула комісія Мінкульту з передачі державі будівель, які були у користуванні УПЦ МП. Утім вхід до одного з корпусів був заблокований вірянами, які зранку прийшли на богослужіння до Лаври, а саме приміщення зачинене. Членкиня комісії, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яна Томин: звертатимуться до правоохоронців, якщо їхній роботі надалі перешкоджатимуть.

Нагадаємо, 13 листопада 2022 року стало відомо, що в одному з храмів Києво-Печерської лаври, під час служби славиться країна-агресор. Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) визнав, що в одному з храмів обителі парафіяни співали пісню про Росію.

15 листопада Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за фактом події в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

25 листопада Служба безпеки провела контррозвідувальні заходи на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП) та знайшли там методички з Москви, російське громадянство у керівництва та посвідчення окупантів.

27 листопада, СБУ почала безпекові заходи в Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП).

Про адекватність і гуманність московського попа Павла (Лебедя) можна висновувати з низки його заяв і фактів біографії. Наприклад, раніше Павло Лебідь зізнавався, що не повідомив правоохоронцям про злочини серійного маніяка Анатолія Онопрієнка, який приходив у церкву з “покаянням”.

Настоятель лаври Павло зазначив, що він відпускав гріхи серійному вбивці Анатолію Онопрієнку до того, як убивцю затримали. Павло Лебідь також заявив, що не повідомив про злочинця правоохоронцям, бо нібито хотів “привести маніяка до покаяння”.

Петро Дмитрович Лебідь народився 19 квітня 1961 року в селі Борбин Млинівського району Рівненської області. У 1976 році закінчив восьмирічну школу в Бобрині, у 1978 році — середню школу в селі Довгошиї.

У 1978–1980 роках навчався в Луцькому технікумі радянської торгівлі. У 1981–1983 роках служив в Радянській армії в Баку.

У 1984 році вступив до Московської духовної семінарії, яку закінчив 1988 року. 24 травня 1987 року архієпископом Дмитрівським Олександром висвячений на диякона.

7 січня 1988 року архієпископом Волинським і Ровенським Варлаамом висвячений на священника в Троїцькому кафедральному соборі Луцька. Після закінчення МДС у тому ж році направлений настоятелем Успенського храму села Низкиничі Іваничівського району Волинської області.

Як настоятель відзначився тим, що зруйнував унікальний бароковий іконостас XVIII століття, який знаходився у храмі, а також фамільні герби роду Киселів.

26 червня 1989 року в Троїцькому кафедральному соборі Луцька архієпископом Волинським і Ровенським Варлаамом пострижений в чернецтво з ім’ям «Павло» на честь первоверховного апостола Павла. 30 травня 1992 року архієпископом Волинським і Луцьким Варфоломієм зведений у сан архімандрита.

30 березня 1994 року призначений намісником Успенської Києво-Печерської лаври.

На позачергових виборах 2008 року обраний депутатом Київської міської ради від Партії Регіонів. Став членом Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту.

11 грудня 2013 року, під час круглого столу щодо Євромайдану, схвалив дії міліції і поцікавився скільки платять студентам на Євромайдані.

У 2012-13 роках митрополит Павло вів активну кампанію за виселення з території монастиря інфекційної клініки Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського. Зокрема, владика Павло стверджував, що йому неприємно перебувати поруч з хворими на СНІД, які мають “страшне захворювання”. Виселення з лаври лікарні коштувало життя 5 пацієнтам, стверджував Андрій Андрушків, фахівець відділу зі зв’язків з громадськістю Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ.

22 січня 2014 року Павло (Лебідь) під час служби порівняв Віктора Януковича з Ісусом Христом та запевнив президента-зрадника у своїй підтримці.

Після повномасштабного вторгнення Московщини в Україну митрополит Павло (Лебідь) вигнав з Києво-Печерської лаври єромонаха Симона (Новікова) за те, що він під час богослужіння не згадав ім’я патріарха Кіріла (Гундяєва).

Про це повідомив отець Петро Семащук у Фейсбуці. Він нагадав, що братія лаври ще на початку війни пропонувала не згадувати за богослужіннями в лаврі ім’я патріарха Кіріла, який благословляв рашистські війська на “спецоперацію в Україні”, однак намісник лаври митрополит РПЦвУ Павло (Лебідь) категорично відмовився це робити і принципово настояв на тому, щоб поминати Кіріла (Гундяєва) як «великого Господіна і Отця».

Нагадаємо, раніше дискредитований Павло заявляв, що не буде ніякої війни з Московщиною.

Politarena.org — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі в умовинах війни та економічної кризи, нам потрібна ваша підтримка. Щоб продовжувати реалізовувати проєкт щодо документування англійською мовою рашистських злочинів проти мирних громадян України, зокрема дітей, нам потрібна ваша допомога. Про готовість підтримати видання зголошуйтеся на пошту politarena()ukr.net. Або ж переказуйте кошти на карту 4731 2196 4385 1292 (ПриватБанк)

Підписуйтеся на наш Телеграм

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *