Політвернісаж

Питання про яку оборудку так розлютило Мецгера?

Розслідування «Схем», яке потрапило в центр публічної уваги, ще до виходу. А все через напад на журналістів прямо в кабінеті відстороненого нині голови правління «Укрексімбанку», земляка колишнього коміка Володимира Зеленського Євгена Мецгера. Він наказав підлеглим забрати камери та знищити відеозаписи, що вони й зробили, застосувавши силу до знімальної групи. Але «Схемам» вдалося відновити відео та опублікувати його.

Яке ж запитання настільки розлютило Мецгера?

«Схемам» вдалося з’ясувати, що державний «Укрексімбанк» видав 60 мільйонів доларів кредиту фірмам бізнесмена, чия компанія веде діяльність у так званій ДНР і сплачує податки окупаційній владі. Більше того, в якості гарантії повернення цих грошей під заставу банк узяв об’єкт, цінність та надійність якого сумнівна – адже за нього триває боротьба в декількох юрисдикціях.

У державних банках проблемні кредити згодом, як правило, лягають фінансовим тягарем на державний бюджет – а отже, на плечі платників податків. Причетність до фінансування тероризму за рахунок громадян України є дуже серйозною підозрою на адресу не тільки Мецгера, а й узагалі «зеленої влади».

Ось про що «Схеми» хотіли запитати Євгена Мецгера. Більше – у відео журналістів-розслідувачів.

Веніамін Цвєтков

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *