АренаПолітвернісаж

Довоєнні корупційні справи проти нардепів застрягли у судах

Попри війну та величезні зовнішні загрози українські політики вміють “розважити” громадян черговою порцією корупційних скандалів. Чого варті лише “яйця Резнікова”, “зникнення” Баканова та “спортсменка-мільярдерка”. Проте варто не забувати і про давні справи проти відомих нардепів, таких як Олександр Юрченко, Сергій Кузьміних, Сергій Шахов, Ярослав Дубневич та Владислав Трубіцин.

Адже, як нагадали у своєму матеріалі аналітики Центру протидії корупції, ці важливі справи роками залишаються у суді, оскільки захист політиків гарно працює над їх затягуванням.

Член фракції «Слуга народу» Олександр Юрченко та його неофіційний помічник Іван Фещенко є обвинувачуваними у справі про «вирішення питання» щодо зміни законодавства за хабар. За даними слідства, Юрченко через свого помічника вимагав у представника іноземної компанії 13 тисяч доларів за внесення поправок до закону про переробку побутових відходів і ще 200 тисяч – за голосування внесених поправок на комітеті.

«Восени 2021 року прокурор зачитав обвинувальний акт. Наразі суд продовжує досліджувати матеріали справи, пройшовши вже більш як десять томів. Наступне засідання призначено на середину травня, і якщо справа й надалі рухатиметься такими темпами, то її розгляд навряд чи вдасться завершити цього року», – зазначили автори.

Те ж саме, як вказано у статті, схоже, очікує і на справу ще одного «слуги народу» Сергія Кузьміних. Його викрили на ймовірному отриманні 558 тис. грн, за які депутат нібито обіцяв посприяти в укладенні контрактів із лікарнею в Житомирській області. У вересні минулого року справу відправили у ВАКС.

«Цього року в нардепа з’явився новий адвокат, якому суд надав додатковий час на ознайомлення з матеріалами справи. Нещодавно справу призначили до розгляду по суті. Наступне судове засідання відбудеться на початку травня», – зазначили автори.

Народного депутата з групи «Довіра» Сергія Шахова обвинувачують у приховуванні майна на 88 млн грн. Із серпня 2022 року суд призначив понад 20 судових засідань, більшість із яких не відбулися.

Народний депутат уже понад пів року затягує розгляд справи через постійні «лікування» та відрядження. Суд двічі його штрафував, застосовував примусовий привід, а наприкінці березня взагалі оголосив у розшук.

«Завдяки цьому рішенню було зупинено закінчення строків давності у провадженні. У будь-якому разі вироку у цій справі чекати ще довго», – пояснили експерти.

Народного депутата Ярослава Дубневича вважають імовірним організатором схеми привласнення 93,2 млн грн філії «Укрзалізниці». Крім нього, обвинуваченими за справою проходять ще п’ятеро осіб. Прокуратура стверджує, що Дубневич як голова профільного комітету Верховної Ради створив умови для закупівлі елементів колії за завищеними цінами і з порушенням процедури.

«Справа надійшла на розгляд першої інстанції ВАКС у лютому 2022-го. Пів року судді призначали засідання і раптом вирішили закрити провадження. Підстава — нібито закінчення строків розслідування і своєрідне тлумачення «поправок Лозового». Наразі це рішення переглядається апеляційною палатою ВАКС», – вказано у статті.

Депутата Київради Владислава Трубіцина та ще п’ять його спільників обвинувачують в організації корупційної схеми. Слідство встановило, що за «щедрі пожертви» учасники кримінального провадження надавали дозволи на розміщення мобільних точок торгівлі в семи районах Києва. Загальний розмір хабарів у цій схемі становив понад 1,2 млн грн.

Справу надіслали до суду у жовтні 2022-го. Підготовче провадження тривало майже пів року. Загалом, як пояснили автори, це середній темп, враховуючи значну кількість учасників у справі. На початку квітня суд перейшов до розгляду по суті. Наступне засідання призначено на травень. Експерти підкреслили, що за розглядом цієї справи та діями суддів варто слідкувати дуже ретельно з огляду на слова одного із фігурантів про ймовірне підпорядкування Трубіцина заступнику голови офісу президента Олегу Татарову: «Я так понимаю, что курирует все вопросы Татаров, потому что он раз в неделю к нему типа ездит на полный отчет».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *