Зеленський черговий раз оскандалився, цього разу з медпрепаратами для лікарень

До журналістів потрапив лист, який пролив світло на історію з літаками, які возять в Україні вкрай необхідні медичні товари.

Транспортний літак АН-225 «Мрія» з рекордним об’ємом медичного вантажу для боротьби з коронавірусом, зокрема з медичними масками, доправив цей товар не для лікарень, а для комерційних торгових мереж. Цей факт сьогодні став відомий завдяки документам, які отримали журналісти. Нагадаємо, літак прибув в Україну 23 квітня. Тоді його урочисто зустрічали президент Володимир Зеленський та секретар РНБО Олексій Данілов.

Згодом народний депутат Олександр Герега своїми листами повідомив, зокрема меру Києва Віталію Кличку та нардепам ВР, що літак доправив товар в його торгову мережу. Депутат супроводив свій лист пропозицією купувати медичні товари протиепідемічного призначення саме у його компанії «Епіцентр К».

Тобто, виявляється, що Зеленський зустрічав «Мрію» з комерційним вантажем.

У листі нардепа Гереги до міського голови столиці Кличка, який оприлюднила «Українська правда», йдеться: «Шановний Віталію Володимировичу! На тому тижні літак «Мрія» доставив до України велику партію медичних масок, окулярів, стерильних комбінезонів 5 ступеню захисту, а також инші товари протиепідемічного призначення. Всі вони мають європейський і український сертифікати якости. Коли буде замовлена велика партія, ціна буде меншою (прайс товарів додається). Якщо буде ваша зацікавленість, то просимо вас звертатися з усіма питаннями до визначених осіб у компанії «Епіцентр К».

Літак АН-225 «Мрія» з рекордним об’ємом медичного вантажу для боротьби з коронавірусом, зокрема там були медичні маски, доправив цей товар не для лікарень, а для комерційних торгових мереж. Цей факт сьогодні став відомий завдяки документам, які отримали журналісти. Нагадаємо, літак прибув в Україну 23 квітня.

До слова, лист був надрукований на бланку нардепа. В ньому також були вказані імена та телефони чотирьох осіб, з якими можна зв’язатися з цього питання.

Представниця компанії, яка в листі вказана як Ольга Анатолівна, повідомила, що в «Епіцентр К» дійсно можна купити такі товари.

«Ми купуємо і продаємо це все в торгових центрах. Ми також допомагаємо всім, кому потрібно купити даний товар, бо дійсно цей товар зараз дефіцитний. Він у нас є в наявності в торгових центрах, тому є така розсилка. Якщо вам потрібно, то ви до мене звертаєтесь, я вам кажу, який товар, яка ціна, і в якому торговому центрі ви можете все це придбати», – зазначила вона.

На поточнювальне питання, чи передавалися товари, які привезла «Мрія» на благодійній основі у лікарні та аптеки України, представник «Епіцентр К» зазначила, що «це прийшло на комерційній основі, ми закуповуємо».

Жінка поточнила, що з «з журналістами не спілкується», а лише допомагає всім, хто цього потребує, купити товари медпризначення.

Вона також додала, що поряд з продажем масок, окулярів і дезінфікуючих засобів, «Епіцентр К» займається благодійністю – зокрема, на Хмельниччину (округ Гереги №192 на Хмельниччині – ред.) передали захисні костюми.

Инший представник, чиє ім’я було вказано в листі, Віктор Олексійович повідомив, що відповідає за групу антисептиків, а їх у тому вантажі, що привезла «Мрія» не було. Він також порадив звернутися до піар-відділу компанії.

Помічниця Гереги Ольга Григор’єва повідомила, що лист на ім’я Кличка був єдиним подібним надісланим листом, він був помилкою иншої помічниці, і що наразі нардеп з цим розбирається.

«Ну, такий лист був усього один – на КМДА. Він був один. І це помилка. Він не повинен був вийти. Але помічник зробила помилку. Він один-єдиний такий. Помічник з власної ініціативи. Думаю, що народний депутат буде розбиратися ще. Але то був один такий лист, і то була помилка помічниці. Всі ми люди, кожен може зробити помилку», – заявила Григор’єва.

Григор’єва уточнила, що будуть розбиратися, як так вийшло, але припустила, що помічниця могла не розібратися з поштою – і замість надіслати листа у внутрішню пошту, надіслала не туди, куди потрібно.

Депутати Верховної Ради розповіли, що подібні листи від Гереги отримала низка нардепів. За їхніми словам, «листи приходять всім на депутатські скриньки».

Згідно з даними opendatabot, ТОВ «Епіцентр К» станом на 14 квітня належить родині Олександра та Галини Гереги (51.3% та 47,97% відповідно) та Тетяні Суржик (0.73%).

До слова, літак «Мрія» з медичним вантажем прибув в Україну 23 квітня з найбільшим об’ємом перевезень – майже 1300 куб. м, через що цей факт може бути внесений у книгу рекордів Гінеса.

Залишити відповідь

Увiйти через соцмережi:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *