Арена

Вчора в італійському суді намагались “судити Україну”

Сторона обвинувачення у справі нацгвардійця Віталія Марківа не змогла оприлюднити якихось нових фактів, але з промов прокурорів і адвокатів потерпілих проглядалася спроба судити не тільки обвинуваченого, але і всю Україну.

Про це у відеокоментарі повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денісова з Мілану.

“Щойно завершилось засідання апеляційного суду з розгляду скарги Віталія Марківа на той вирок, яким його італійський суд звинуватив у нібито вбивстві журналіста Рокеллі і яким йому присудили 24 роки ув’язнення. На сьогоднішньому засіданні нічого нового в своїх доказах ні сторона обвинувачення, генпрокурор, який був присутній і робив промову, ні адвокати, які виступали на стороні потерпілих не сказали. Але самі промови були висловлені таким чином, що судили не тільки Марківа, а судили сьогодні Україну”, – сказала Денісова.

На її думку, промови представників сторони обвинувачення були “дуже емоційні, дуже неправдиві”, та містили у собі викривлення фактів та “звинувачення в тому числі деяких посадових осіб нашої держави”.

Вона також висловила сподівання, що під час наступного засідання 23 жовтня присяжні “розберуться, що наш Марків – невинна людина, а просто призначена за вбивство пана Рокеллі”.

Раніше повідомляли, що італійський суд прийняв новий переклад слів Марківа, які доводять його невинуватість.

Відомо, що 30-річний старший сержант Нацгвардії України Віталій Марків відбуває покарання, нібито за вбивство на Донбасі. Україна подала апеляцію. Видання The New York Times написало матеріал, в якому повідомлялося, що італійський суд використовував фейкові матеріали російських і сепаратистських ЗМІ у справі Марківа.

У травні 2020 року група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз і Київського політехнічного інституту в межах розслідування кримінального провадження Нацполіцією провела у Слов’янську слідчі експерименти про обставини загибелі італійського фоторепортера Роккеллі та російського перекладача Миронова 24 травня 2014 року. Слідчі дії довели, що Марків не причетний до загибелі італійського фоторепортера. Крім того, захист Марківа має близько 20 свідків, які були безпосередніми свідками загибелі Роккеллі та його перекладача – росіянина Андрія Миронова – у травні 2014 року на Донбасі, що вказує на непричетність до трагедії нацгвардійця.

29 вересня в Мілані відбулося перше засідання апеляційного суду, але потім воно було перенесене. Україна очікує для Марківа виправдального вироку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *