Арена

Франція та Німеччина готові заглянути Путіну в очі і пошукати там щось

Меркель з Макроном вирішили, що Путіна варто запросити на саміт з лідерами ЄС.

Про це пише Financial Times з посиланням на дипломатичні джерела.

За інформацією видання, відповідну пропозицію озвучили посли Німеччини та Франції на засіданні комітету постійних представників ЄС у середу в Брюсселі.

Лідери ЄС торкнулися майбутнього відносин з Росією на своєму травневому саміті і доручили Європейській комісії підготувати пропозиції для майбутніх взаємин з РФ, нагадує видання.

Але франко-німецький проєкт тексту є набагато більш примирливим, ніж звіт комісії, представлений минулого тижня, наголошує FT.

Текст проєкту, який запропонували Париж та Берлін, може стати частиною рішення лідерів ЄС за підсумками саміту цього тижня, якщо його схвалять всі держави-члени.

Франко-німецька пропозиція підтверджує готовність ЄС до “вибіркової взаємодії” з Росією в сферах, що становлять спільний інтерес. Вона закликає Європейську комісію і дипломатичну службу ЄС розробити “конкретні пропозиції і важелі впливу” з цією метою. Спільні інтереси включають клімат, довкілля, Арктику, транскордонне співробітництво, здоров’я, космос, боротьбу з тероризмом і сфери зовнішньої політики, включаючи Сирію і Іран.

“У зв’язку з цим Європейська Рада закликає до перегляду існуючого формату діалогу з Росією, включаючи зустрічі на рівні лідерів”, – йдеться в запропонованому проєкті.

Німеччина вважає, що саміт Байдена і Путіна може стати зразком для відновлення відносин з Росією.

Саміти ЄС з Путіним були припинені після того, як Росія анексувала Крим в 2014 році.

Запропонований новий рівень контактів з Москвою, ймовірно, стривожить деякі країни-члени ЄС, такі як країни Балтії і Польщу, наголошує видання.

Пізніше прем’єр-міністр Нідерландів заявив, що не буде брати участі у саміті з Путіним.

Фото: з сайту Politico

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *