Арена

Українці в Криму влаштовують “протести” проти окупантів просто під час свят

На весіллях в Криму все частіше звучить українська музика. Так 10 вересня гості свята танцювали під українську пісню «Ой, у лузі червона калина».  На іншому весіллі в Сімферополі звучала пісня Stefania українського гурту Kalush Orchestra.

Нажалівся на весілля проросійський кримський блогер Олександр Таліпов у своєму телеграм-каналі. Після скиглень блогера діджей Ахтем Гемеджи публічно вибачився за увімкнену країнську пісню на весіллі в Бахчисараї.

Гемеджи на відео пояснює, що 10 вересня у ресторані «Арпат» працював діджеєм на кримськотатарському весіллі. За його словами, він не знав, що поставлена ним композиція ( «Ой, у лузі червона калина» – ред.) «у період проведення “спеціальної військової операції” стала використовуватися українськими націоналістами як антиросійський заклик».

«Щиро прошу вибачення перед громадянами Росії та Криму за цей факт. Я підтримую росіян, підтримую всіх кримчан і всі національності», – заявив Гемеджи, закликаючи до «миру та злагоди».

Так званий очільник окупованого Криму Сергій Аксьонов пригрозив кримінальною відповідальністю учасникам весіль, на яких лунали українські пісні.

У серпні цього року російський суд у Криму оштрафував на 40 тисяч рублів та заарештував на 10 діб діджея Юрія Радіонова за те, що він увімкнув у кафе пісню «Дике поле» українського репера YARMAK. Діджей на суді «свою провину визнав частково». За його словами, відео з українською піснею він поставив на замовлення одного з відвідувачів кафе, її зміст він не знав. Пізніше російський суд оштрафував на 50 тисяч рублів Дмитра Гайна, який замовив пісню «Дике поле».

Перед цим ЗМІ опублікували відео «свідчень» діджея та відвідувача кафе через трансляцію української пісні. У соцмережах опубліковано відео, на якому видно, що у кафе транслювався кліп «Дике поле», який закінчується написом «Слава ЗСУ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *